Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozszerzenie pamięci w Atari 65XE (1MB SimmEXP)

xangel 23 Gru 2015 11:44 8775 31
    tplewa
    Poziom 38  
    Tak wlasnie slyszalem ze nagle ULA jest dostepny (zapewne chinczycy zaczeli produkowac), gdzie kiedys nie bylo szans kupic.

Natomiast co do komputerow w FPGA to juz mi przeszlo, troche sie pobawilem i tyle - to samo z emulatorami. W sumie zgodze sie jeszcze na kompromis zastapienia jakis elementow ktorych faktycznie nie mozna kupic innymi ukladami w tym np. FPGA...
    Tak dla mnie brakuje mimo wszystko tego uroku...

Choc za ZX-a raczej na razie nie bede sie bral, moze wlasnie Cobra... mam 2 Z80 wiec i mozliwe ze i ZX-a poskladam jak elementy sa dostepne. Zreszta to zapewne przy okazji jakiegos komercyjnego projektu, wtedy zawsze moge ugrac jakas lepsza cene na mniejsza ilosc innych plytek dla siebie. No i jak bedzie czas bo na razie kupe innych projektow na glowie...

Co do pamieci to jak pisalem jest spoko, posprzatac tylko ten balagan i ladnie wszystko poukladac (przewody mozna ladnie spinac czy nawet wiazac jak kiedys to robiono e telekomunikacji na centralach :) Tak samo rozumiem ze w okresie prototypowania takie cos to normalnie - bo sam czesto robie takie pajaki jak na pierwszej PCB okazuje sie ze trzeba cos zmienic, dodac itp. Ot tutaj tez widac taka plontanine bo wyszlo ze trzeba bylo dodac CPLD:
    http://turbokillers.com/topics53/przerobka-ecu-w-s13-vt2547,90.htm - w pierwszym poscie fotki bez i pod koniec tej strony z CPLD wpietym kablami (lekka masakra) :)

Choc przykladowo czasem jak cos modyfikuje i jest taka mozliwosc to robie tak jak lotharek - czyli tasma IDC i podstawka pod uklad (jesli tak mozna sie wpinac). To za zwyczaj nie wiele zmienia cene plytki, tzn. daje takie plytki na jedna i zlecam - bez rylcowania itd. Potem sam wycinam... Jak sa wieksze czasem zlece frezowanie co jakis czas aby sie nie meczyc (tez nie sa to spore koszta).

Natomiast co do kolekcjonerskiego modelu to moj tez nie jest, ma swoje lata i za mlodu go niezbyt szanowalem. Ale po wyczyszczeniu i wymyciu wyglada bardzo przyzwoicie - szkoda ze przez lata i rozne przeprowacki zapodzialy sie gdzies kartony. He he nawet rachunek z Pewexu mam do niego :) 125$ komputer i 199$ FDD :)
    tzok
    Moderator Samochody