Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GR-B399PLQA - Podejrzane wahania temperatury w komorze zamrażalnika

tomekkos 21 Gru 2015 09:08 801 0
  • #1 21 Gru 2015 09:08
    tomekkos
    Poziom 9  

Wczoraj rano odkryłem, że rzeczy w zamrażalniku (górna szuflada) zaczynają się rozmrażać. Podskoczyła również mocno (do prawie temp. pokojowej) temperatura w komorze chłodziarki. Ponieważ była niedziela, udało mi się tylko dodzwonić do jednego serwisu, gdzie poradzili mi na razie kompletne rozmrożenie lodówki i włączenie ponowne. Lodówka ma jakieś 5 lat (nigdy wcześniej nie była rozmrażana).
    Po włączeniu i ustawieniu temperatury mrożenia na -18st owszem doszła do -17, ale później agregat (?) się wyłączył i temperatura zaczęła bardzo szybko rosnąć do ok -7st. Następnie agregat znów się włączył i znów schłodził do mniej więcej -15.

Czy takie wahania temperatury są normalne? Nigdy wcześniej nie sprawdzałem temperatury w zamrażalniku, dopiero wczoraj (zwykłym termometrem bezprzewodowym z czujnikiem, takim do temperatury zewnętrznej) po tym incydencie z rozmrożeniem. I teraz nie wiem, trzeba wołać fachowca do obejrzenia sprzętu, czy takie rzeczy są normalne? Wszędzie gdzie czytam piszą o temperaturach mrozenia, ale nigdzie o takich wahaniach. Dzisiaj rano np. było -18, a po wyłączeniu się agregatu w ciągu dosłownie pół godziny temp wzrosla do -7. Póżniej znów się włączyła i zaczęła chłodzić.

0 0