Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE20S51BP A i dekoder Globo STB T90 Lite

21 Dec 2015 11:21 1392 4
  • Level 8  
    Witam. Mam telewizor LE20S51BP A. Mamie zapragnęło się by mieć ten telewizor i kilka kanałów w kuchni. Pojechałem więc i dokupiłem do tego zestaw dekoder: Globo STB T90 Lite i antena: Globo Z2. Dodatkowo dokupiłem kabel scart<->RCA(kable żółty, biały i czerwony). Podłączyłem antenę do dekodera(antena umiejscowiona jest blisko okna), a dekoder podłączyłem kablem scart(w dekoderze) i RCA(do telewizoru). Problem polega na tym, że żadne ze źródeł nie widzi dekodera. Jak dam na AV, Złącze, PC zero reakcji. Na TV jest szansa strojenia z racji tego, że telewizor miał kiedyś podpiętą kablówkę lecz też nie wyszukuje żadnego kanału. Moje pytanie to w czym może być problem, że telewizor nie widzi jakby tego dekodera? Może wina kabla scart-rca, być może potrzebny jest scart-scart ? Gdy wcisnę z pilota dekodera jakiś przycisk lampka na dekoderze mignie na czerwony i znów wróci do koloru zielonego. Telewizor też mignie jakby odczytywał sygnał z pilotu dekodera lecz za nic nie da się wyświetlić ani menu dekodera ani nic.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 43  
    cubygl wrote:
    Na TV jest szansa strojenia z racji tego, że telewizor miał kiedyś podpiętą kablówkę lecz też nie wyszukuje żadnego kanału.

A jak ma znaleźć, skoro dostaje sygnał po AV ?
    cubygl wrote:
    dokupiłem kabel scart<->RCA(kable żółty, biały i czerwony).

Może jest niewłaściwy, są dwa rodzaje tych kabli jedne przesyłają sygnał z SCART do RCA, a inne w drugim kierunku, Ty potrzebujesz ten pierwszy typ.
    Złącza RCA powinny być opisane jako "OUT" lub mieć strzałkę skierowaną w kierunku tych złącz.
  • Level 8  
    Pytanie, czy jeśli załatwię sobie kabel scart(in)-scart(out)[dziadek mówi, że taki ma na zbyciu] jest szansa, że dekoder wstanie ? Wiem, że może głupie pytania, nie jestem jakimś specem ani nic, myślałem jak typowy laik czyli jeśli w tv są trzy wejścia o różnych kolorach(czytaj żółty, biały, czerwony) a w dekoderze scart, to taki kabel kupiłem. Nie wiedziałem, że może być opcja przesyłu obrazu i audio w jednym kierunku, sądziłem, że działa to niezależnie w obie strony. Jak to mówią człowiek uczy się całe życie.
  • Level 43  
    Sprawdź wpierw jaki kabel posiadasz, jeśli jest nie właściwy, to złącze (kabel) SCART-SCART powinien sprawę rozwiązać.
  • Level 8  
    Sprawę rzeczywiście rozwiązał kabel scart-scart. Jakość odbioru anteną Z2, jest średnia musiałbym podwiesić ją wyżej niż telewizor i w stronę okna, natomiast z małymi przycięciami nie jest najgorzej. Dziękuję za pomoc i temat oznaczam jako "rozwiązany". Pozdrawiam.