Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco epc3928s dlink dir 300

21 Gru 2015 12:42 2787 49
  • Poziom 6  
    mam modem/ruter cisco epc3928s i dlink DIR-300 Wireless G Router, gdy łącze je ze sobą kablem ethernetowym to na obu miga pomarańczowa dioda czego rezultatem jest ze ruter dlinka nie udostępnia internetu przez wifi, jak zrobic aby zmieniły się na zielone żeby był internet przez wifi, podłączałem do każdego gniazda eternitowego w cisco i na każdym porcie miga mi pomarańczowa dioda a komputer pod dowolnym portem ma zielona diodę
  • Poziom 6  
    a ja kto sprawdzić?
  • Poziom 6  
    mam końcówki ip rożne gdy podłącze pc do dlink do cisca to jest inne ip niż gdy podepnę pc bezpośrednio do cisco
    na obu mam dhcp włączone
  • Specjalista Sieci, Internet
    oczywiście :)

Musisz sprawdzić jaki adres IP został przydzielony Twojemu komputerowi na interfejsie karty sieciowej do połączeń przewodowych. Aby to uczynić powinieneś dostać się do panelu sterowania -> centrum sieci i udostępniania i tam z menu kontekstowego wybrać stan. W ten sposób uzyskasz informację takie jak wynegocjowana prędkość łącza, maska, adres IP, brama domyślna, serwer DNS.

Chodzi mi o to abyś podpiął komputer najpierw do portu umieszczonego fabrycznie w urządzeniu CISCO EPC3928s i sprawdził adres IP. Najlepiej zapisz sobie go gdzieś na karteczce, później podłącz się kablem do urządzenia sieciowego firmowanego logiem D-LINK o modelu DIR-300 tylko, żeby to był jeden z portów LAN a nie WAN. Powinieneś znów ustanowić połączenie z w/w urządzeniem i czym prędzej sprawdzić dzierżawę adresu IP.

Dodano po 2 [minuty]:

ale piszesz o końcówkach ... a mi chodzi o liczbę, która jest na 3 oktecie

xxx.xxx.YYY.xxx - interesuje mnie w tym przypadku czy YYY jest takie samo w obu przypadkach.
  • Poziom 6  
    w 2 kroku połączenie ma wyglądać tak?
    Cisco epc3928s dlink dir 300
    myhy, takie połączenie miałem na myśli.

Dodano po 3 [minuty]:

przeqpiciel napisał:
    xxx.xxx.YYY.xxx - interesuje mnie w tym przypadku czy YYY jest takie samo w obu przypadkach.

może dodam, że jeżeli jest takie samo to moim zdaniem jest to błędna konfiguracja i powinna zostać zmieniona konfiguracja na urządzeniu dlink
    w takim wypadku.

rozepnij wszystko. podlacz pod komputer dlinka. zaloguj sie do jego panelu konfoguracyjnego przez www, adres strony konfiguracyjnej będzie prawdopodobnie http://192.168.0.1.

przejdź do ustawień sieci lan i zmień jego adres IP z adresu 192.168.0.1 na zupełnie inny - np na 192.168.10.1

zpenij wszystko z powrotem i sprawdz dzialanie

Dodano po 3 [minuty]:

PS. drugie rozwiązanie (dlinkowi wtedy trzeba nadać adres IP 192.168.0.2) to wyłączenie serwera DHCP na dlinku i wtedy spięcie CISCO z DLINKIEM portami LAN
  • Poziom 6  
    a co przy pomocy płyty dołączonej do dlink to zrobię?
  • Poziom 6  
    udało mi się zalogować i co dalej mam zrobic?
  • Poziom 6  
    gdy daje zapisz to wyskakuje mi ze złe ip Cisco epc3928s dlink dir 300
  • Poziom 6  
    gdy ustawiłem na dlink takie ip 192.168.10.4 to mi neta wywaliło na cisco musiałem wrócić do 192.168.0.1
  • Poziom 6  
    a dlink będzie wtedy wifi udostępniał?
  • Poziom 6  
    efekt identyczny jak jak poprzednio ( neta wywaliło i musiałem ustawić poprzedni adres ip czyli ten co był na początku)
    to jestem bardzo zaskoczony.

skoro ustawiles adres ip na dlinku 192.168.0.2 oraz na dlinku wylaczyles serwer dhcp to po spieciu LAN-LAN cisco:dlink powienienes moc bez problemowo korzystac z internetu.

czy po ustawieniu wszystkiego jak opisalem jestes w stanie spingować następujące adresy
    192.168.0.1
    192.168.0.2
    8.8.8.8
    wp.pl
  • Poziom 6  
    przez pomyłkę włączyłem access point na dhcp i nie wiem jaki teraz jest adres do panelu konfiguracyjnego dlink
  • Poziom 20  
    alochowicz napisał:
    przez pomyłkę włączyłem access point na dhcp i nie wiem jaki teraz jest adres do panelu konfiguracyjnego dlink

Chodziło cię o włączenie DHCP na AP ? Skoro ma on adres 192.168.0.2 to na taki się próbuj logować a w systemie ustaw sobie ręcznie IP na adres z tej podsieci np. 192.168.0.3 żebyś mógł się zalogować do panelu AP.
  • Poziom 6  
    no właśnie w tym problem ze nie wiem jaki on se ustawił adres ip do panelu konfiguracyjnego bo to dhcp czyli sam se losuje
  • Poziom 20  
    Sam to on se losuje jakie adresy przydziela innym urządzeniom a włączenie dhcp nie jest równoważne ze zmianą adresu pod jaki należy się udać aby wejść do panelu konfiguracyjnego :)
  • Poziom 6  
    a jak znaleźć na jaki adres ip przeniosło mi panel konfiguracyjny do rutera dlink ?