Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kino (prawdziwe, nie domowe) w Krakowie z dobrym d德iekiem

KrzysiekSX 21 Gru 2015 16:05 480 0
  • #1 21 Gru 2015 16:05
    KrzysiekSX
    Poziom 11  

Generalnie chcia豚ym znale潭 kino (najlpiej w Krakowie), kt鏎e ma system/ustawienia d德i瘯u zgodne z moim gustem. Generalnie s逝篡c ma to kino do ogl康anie film闚 z dynamiczn akcj i wybuchami :)
    Obecnie w kinowym d德ieku brakuje mi porz康nego uderzenia niskim basem. Zwykle jest g這郾o, ale tylko w 鈔ednio-wysokim pa鄉ie, a zakres niskich ton闚, odczuwalny p逝cami i brzuchem nie istnieje...
    W domu mam tak ustawione audio, 瞠 je郵i jest dobrze wykonany d德i瘯 w filmie, to seria z karabinu mnie nie og逝sza, ale wybuch beczki z benzyna czuj w ca造m ciele :) gdy przelatuje chelikopter to bardziej czu podmuch powietrza z subwoofera i dr瞠nie sofy ni s造cha og逝szaj帷y jazgot silnika (sk鏎zana sofa pracuje jako bierna kolumna g這郾ikowa), np w filmie Godzilla z 2014r jest na pocz徠ku scena wybuchu bomby j康rowej - syreny sa na zupe軟ie zno郾ym poziomie, potem jest zassanie powietrza, moment ciszy, a potem uderzenie (w sumie bardziej pasuje s這wo na 'pie' :) z suba. I ja w豉郾ie bym chcia, 瞠bym po takiej scenie w kinie sprawdza czy mam wszystko na swoim miejscu a serce nie stan窸o od zmiany cisnienia, a nie tak jak teraz jest kinie jekie pierdzenie 鈔ednic i og逝szanie gwizdkami. I na nic mi 20 g這snik闚 naoko這 jak nie ma podstawowego efektu kt鏎ego chc. M鎩 sprz皻 w domu nie jest ani mocny, ani hiend, raptem kilkadziesi徠 wat闚 z 4 g這郾ik闚 plus 200w z 12'' suba z zasilaczem na prawdziwych transformatorach ;) , w 20m2 daje rad.

No i w豉snie jest takie kino gdzie? a mo瞠 jaka jedna z sal w kt鏎yms multiplexie jest uprzywilejowana pod tym wzgl璠em? Ch皻nie po鈍i璚 d德iek dook鏊ny za troche basu. Jest par malych kin w kt鏎ych nie by貫m, mo瞠 kt鏎e z nich? tylko one z kolei nie graj nowo軼i...
    Generalnie kilkadziesi徠 film闚 w r騜nych kinach i salach ju widzia貫m, nie zawsze s to filmy akcji, nie znalaz貫m niestety 瘸dnego odst瘼stwa od standardu (tzn. brak niskich bas闚, nadmiar 鈔ednicy, d德i瘯 przestrzenny 豉dny cho par decybeli za g這郾o, og鏊ne wra瞠nia z akcji 鈔ednio-s豉be). Co kojarze, 瞠 w Kijowie dawno temu (czyli ze 15 lat temu) mi sie bradzo podoba這, ale ostatnio jak by貫m, to juz by standard.

pozdrawiam Krzysiek

0 0