Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B X16XEL 99' - Nie odpala, nie łączy się z komputerem diagnostycznym

21 Gru 2015 16:12 1185 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z samochodem. Samochód zgasł w trakcie jazdy i nie odpala (rozrusznik kręci). Ponieważ na oko wszystko wygląda dobrze podpięliśmy komputer diagnostyczny. I tu pojawia się problem - komputer wcale się nie chce połączyć z silnikiem. Dla pewności sprawdziliśmy to samo na kilku komputerach diagnostycznych - wszędzie to samo. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać? Podejrzenia padają na sterownik silnika ale jak go sprawdzić czy to on padł czy może coś innego ? :cry:
  • Poziom 31  
    Sprawdzenie zasilania na dzień dobry.
  • Poziom 28  
    Sprawdzić zasilania i masy czy dochodzą do ECU.
    Pozdr.
  • Poziom 43  
    Kontrolka silnika świeci?
  • Poziom 2  
    Zasilanie "jakieś tam" jest. Niestety nie potrafię na 100% stwierdzić ponieważ nie wiem dokładnie na jakich pinach mam je sprawdzać a nie mam żadnego schematu.

Jakby ktoś był w stanie pomódz to sterownik to delco d99004 - 09364599.

Co do kontrolki silnika - tuż po awarii przepaliło bezpiecznik i nie świeciła. Po wymianie bezpiecznika znów świeci. Mówię znów ponieważ przy załączeniu stacyjki świecą standardowo wszystkie kontrolki, które gasną po odpaleniu. Niestety - nie odpala więc kontrolki ciągle świecą i nic nie mówią czy faktycznie jest problem z tym czy po prostu świeci "przed odpaleniem".
  • Poziom 31  
    adrian1024 napisał:
    Niestety nie potrafię na 100% stwierdzić ponieważ nie wiem dokładnie na jakich pinach mam je sprawdzać a nie mam żadnego schematu.

Sorry ale ciemno to widzę, teraz przed świętami nikt ci też nie weźmie do naprawy.

Bez schematu i narzędzi nie ogarniesz .

Dodano po 39 [sekundy]:

Skoro świeca kontrolki to zasilanie jest , może być upalony komputer lub inne ustrojstwa.