Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz pojemnościowy z wężownicą

22 Gru 2015 08:13 2232 21
  • Poziom 5  
    Proszę o pomoc. W zeszłym tygodniu została zmodernizowana kotłownia w moim domu. Dołożyłem do istniejącego tzw. śmieciucha - piec gazowy Viessmann z bojlerem Viotcell 100-W. Wcześniej "śmieciuch" współpracował z piecem olejowym i bojlerem wiszącym. Z uwagi iż gazu jeszcze nie ma (miał być do końca tego roku-tak jest w umowie) palę w piecu węglowym.Przed wymianą nie miałem , żadnych problemów z ciepłą wodą teraz jest z nią problem gdy jedna osoba się wykąpie dla drugiej ledwo starczy wody a poza tym zauważyłem, że gdy maksymalnie odkręcę kran na ciepłą wodę to spada ciśnienie. Zastanawiam się nad tym czy może mieć to związek, że została zaślepiona cyrkulacja wody.
    Podgrzewacz pojemnościowy z wężownicą Podgrzewacz pojemnościowy z wężownicą Podgrzewacz pojemnościowy z wężownicą Podgrzewacz pojemnościowy z wężownicą
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 42  
    Ilość ciepłej wody w bojlerze jest zależna m inn. o temp w obiegu CO, no i oczywiście pojemności zbiornika. Jeśli chodzi o ciśnienie wody ciepłej, to niezbyt dobrze widać podłączenia. Może gdzieś jakaś uszczelka dławi, lub zawór zwrotny, na dopływie zimnej wody. Cyrkulacja nie ma na to wpływu. Ona jedynie sprawie, że woda ciepła jest szybciej po otwarciu kranu.
  • Poziom 16  
    Ja bym Twoje dzieło do " radosnej twórczości" dodał. Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Niestety to nie jest moja myśl techniczna tylko hydraulika
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 22  
    A gdzie jest rura bezpieczeństwa? Dlaczego nie widać naczynia przeponowego przy zasobniku?
  • Poziom 36  
    jarko132 napisał:
    Niestety to nie jest moja myśl techniczna tylko hydraulika

Zgłoś sprawę do sądu, niech sąd wyznaczy rzeczoznawcę i określi czy instalacja nadaje się do użytku ... a ponieważ nie, niech są zasądzi zwrot kosztów materiałów, montażu , odszkodowanie i zadośćuczynienie. Ze względu, że ta instalacja nie może być bezpiecznie użytkowana to ewentualny wynajem mieszkania na czas doprowadzenia domu do użytku pokryje również wykonawca.
  • Poziom 5  
    Mam prośbę czy mógł by mi ktoś rozrysować schemat jak by to miało wyglądać te połączenia. Nadmieniam, że instalacja jest na rozdzielaczach a na strychu jest zbiornik wyrównawczy. Dodam jeszcze że pomiędzy piecami na zasilaniu jest zawór bezpieczeństwa. Nie chcę rezygnować całkowicie z pieca węglowego.
  • Poziom 32  
    Najpierw zamów murarza a później nowego hydraulika.
  • Poziom 42  
    Kilka osób krytykuje tą instalację CO, ale nie widzę jak do do tej pory, żeby ktoś pokusił się o wypunktowanie wad.
  • Poziom 36  
    stanislaw1954 napisał:
    Kilka osób krytykuje tą instalację CO, ale nie widzę jak do do tej pory, żeby ktoś pokusił się o wypunktowanie wad.

To na pewno zrobi biegły - rzeczoznawca. :D
    On będzie na miejscu i wszystko wyłapie.
    Żeby nie było nieporozumień, niezależnie od tego czy instalacja jest :
    1) otwarta ;
    2) zamknięta ;
    3) zamknięto-otwarta czy otwarto-zamknięta (takie na elektrodzie już były)
    ... to i tak jest zła.
  • Poziom 42  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    To na pewno zrobi biegły - rzeczoznawca
    Ale w jakim celu?jarko132 pisze o kłopotach z ciepłą wodą, a "tu tylko" Najpierw zamów murarza a później nowego hydraulika.Zgłoś sprawę do sądu A ani jednego sensownego zdania o błędach instalacji.
  • Poziom 36  
    Nikt normalny i odpowiedzialny nie weźmie współodpowiedzialności za przebudowę części instalacji zagrażającej zdrowiu i życiu - w normalnych realiach jest to zupełnie normalne. Wiem, że na forum budowane są takie instalacje gdzie doradzają użytkownicy forum jednak ja do tego ręki nie przyłożę. Mnie nauczyli co to jest zarówno odpowiedzialność jak i współodpowiedzialność a większości po prostu nie.
  • Poziom 42  
    Grzegorz -Twoją odpowiedź po części uznaję, ale nadal nie widzę wskazania choćby kilku wad. A gdzie inni?
  • Poziom 22  
    stanislaw1954 napisał:
    A gdzie inni?

Ja pytałem gdzie rura bezpieczeństwa. Nie ma jej na foto.
    Pytałem też o naczynie przeponowe którego nie widać.
    Masz dwie rzeczy które są źle. a brak rury bezpieczeństwa jest najgorszym grzechem.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Na dojściu wody od dołu brak zaworu zwrotnego (nie widać), brak zaworu bezpieczeństwa (nie widać), brak filtra wody na dojściu i naczynia reflex do cw. Dalej na ładowaniu do zasobnika nie widać zaworów zwrotnych które porządkują przepływy przy dwóch źródłach ciepła. Jeżeli kocioł gazowy jeszcze nie działa, spinka po kotłem gazowym może być zamknięta....Sprawdź czy po zakręceniu wody na samym dole przed zasobnikiem, woda rzeczywiście przestaje lecieć, wyeliminujesz przez to fałszywa wodę w układzie która może psuć wydajność zasobnika. Dalej sprawdź w trakcie podgrzewania jak ciepło się rozchodzi, czy woda grzewcza nie znalazła sobie krótszej drogi niż wężownica zasobnika. Dalej na wyjściu cw z zasobnika załóż termometr. Na wydajność również może mieć wpływ zdławienie na wyjściu z 3/4" na 1/2", przedłużka albo dostały się konopie. Zastanowić się również trzeba nad miejscem umiejscowienia czujnika, musi się znajdować lekko poniżej środka zasobnika...
  • Poziom 5  
    Metodą prób i błędów wczoraj zamknąłem zawory do wężownicy zamykając tym samym samoczynną cyrkulację. Okazało się, że dzisiaj rano mam ciepłą wodę. I pewnie stąd te kłopoty z ciepłą wodą.Chcę w tym miejscu dodać, że zawór bezpieczeństwa jest na powrocie do pieca węglowego może na zdjęciu nie za bardzo go widać ale jest.
    Dziękuję bardzo, że ktoś udziela mi jak myślę dobrych rad ale dalej nie wiem co mam robić. Jak każdy wie iść do sądu to trwa latami a ja po pierwsze nie mam pieniędzy aby się sądzić a po drugie jeszcze hydraulikowi nie zapłaciłem ale aby się z nim kłócić musiałbym wiedzieć jakie błędy popełnił i ewentualnie jak by to miał przebudować ewentualnie zrobić od podstaw jeszcze raz. Tak ,że moja prośba o schemat jest aktualna
    Nie trzeba od razu tak na ostro, zaraz do sądu...Daj szanse człowiekowi poprawić, przecież są święta. Weź dokumentację techniczną w dłoń i tam masz wszystkie wymagania odnośnie Twojego zasobnika. Bo jak się rozszczelni w czasie gwarancji to producent będzie chciał zdjęcia podłączenia zabezpieczeń...Á propos połączeń radzę również wymienić kształtki ocynkowane na ładowaniu zasobnika bo tworzą się w nich ogniska elektrochemiczne które powodują z czasem zamulenia i mogą powodować tworzenie się gazów w instalacji. Ogólnie zabrania się stosowania ocynku do instalacji c.o...Jeżeli instalator okaże pokorę może na Twoim montażu coś się nauczy i stanie się kiedyś fachowcem.
  • Poziom 15  
    Autor tematu chyba nie wie skad te wpisy o sądach itd... A (zapewne) chodzi o to, że kocioł stałopalny nie może procować w instalacji systemu zamknietego a na taką własnie ta instalacja CO wygląda. Nader często takie pomysły widzę co nie znaczy, że jest to zgodne z przepisami - to nie powinno być wykonane!
    I grupa bezpieczeństwa zasobnika cwu - jak poprzednicy zauważyli
    To 2 grzechy główne bo o bezpieczeństwo chodzi.
  • Poziom 22  
    Autor wspomina o naczyniu na strychu więc instalacja jest raczej otwarta ale rury bezpieczeństwa nie ma więc i tak niebezpieczna.
  • Poziom 15  
    jas67 napisał:
    Autor wspomina o naczyniu na strychu więc instalacja jest raczej otwarta ale rury bezpieczeństwa nie ma więc i tak niebezpieczna.

To wychodzi na to, że kocioł gazowy w instalacji otwartej - też lipa - szkoda kotła.
    Każde urządzenie należy montować zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z instrukcją montażu załączoną do produktu. Inaczej rezygnujesz z gwarancji i narażasz się na niebezpieczeństwo. Należy również przestrzegać przepisów budowlanych a osoby montujące owe urządzenia muszą posiadać ważne-aktualne uprawnienia energetyczne. Inaczej narażają siebie i klienta na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Prosta droga by stać się nieumyślnym sprawcą wypadku.
  • Poziom 5  
    Niestety jeszcze nie rozwiązałem problemu. W dalszym ciągu oczekuję na Gaz. Firma DUON nie wywiązała się z dwóch kolejnych terminów tj grudzień 2015 i czerwiec 2016. A jeśli chodzi o temperaturę wody to jak zacząłem podgrzewać samą wodę to jest ok a jak ogrzewałem dom to podgrzewacz jest zbyt blisko pieca i pomimo wyłączenia pompy cyrkulacyjnej woda na małym obiegu wychładza się.