Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa - które wybrac przenosne glosniki

22 Gru 2015 09:54 615 3
  • Poziom 7  
    Pomożecie mi wybrać robie przenośne głośniki i mam zamiar zrobić to w tej albo tej obudowie:
    Obudowa - które wybrac przenosne glosniki Obudowa - które wybrac przenosne glosniki Obudowa - które wybrac przenosne glosniki Obudowa - które wybrac przenosne glosniki Obudowa - które wybrac przenosne glosniki
    która lepsza dodam że ten mały subwoofer jest ładniejszy chyba. i moge 2 takie kupić za 30zl
    a ten duży subwoofer za 25zl ale stare to jakies
  • Poziom 20  
    Generalnie każdy głośnik wymaga odpowiednio dobranej obudowy. Więc powinieneś podać jakie masz głośniki do zamontowania, i wtedy można dobrać do nich obudowę żeby grało najlepiej.
  • Poziom 7  
    tam są już głośniki xD
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Już to pisałem w innym, podobnym do Twojego, temacie;
    Jeśli ma to być przenośne, więc małe mobilne i jednocześnie dostatecznie głośne. Aby uzyskać podobną głośność masz dwa wyjścia - albo zastosować głośnik(i) popularne (o niskiej efektywności - małej sprawności) i dać dużej mocy wzmacniacz, albo głośnik o dużej skuteczności i mniejszej mocy wzmacniacz. W obu wypadkach głośność będzie taka zbliżona, ale w pierwszym wypadku potrzebny będzie większej mocy wzmacniacz, a więc i bardziej wydajne źródło zasilania; a to przeczy z mobilnością (duży akumulator, a więc ciężki).
    Głośniki w tym wyrobie "głośnikopodobnym" nie grzeszą ani skutecznością, ani jakością. Poza tym sama skrzynka (bo obudową to trudno nazwać) jest wykonana "na odwal się", więc może się po kilku podróżach zwyczajnie rozsypać...
    Poszukaj podobnych tematów na forum (jest ich co najmniej kilka w DiY Audio) i przemyśl sprawę jeszcze raz.