Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozwiązanie grzania tranzystora przy połączeniu równoległym

22 Gru 2015 12:20 615 3
  • Poziom 5  
    Witam doświadczonych kolegów , jestem na ukończeniu zasilacza w oparciu o znany
    electronics lab. trochę przerobiony jeżeli chodzi o zasilamie wzmacniaczy operacyjnych. Zastosowałem też zamiast jednego tranzystora Q4 , dwa połączone równolegle z rezystorami w emiterach 0,1 Ω. Moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów,grzeje mi się jeden z tych tranzystorów,szukając w internecie rozwiązania znalazłem coś takiego. Jeden z kolegów proponuje zastosowanie potencjometru 1kΩ, który należy wstawić ślizgacz na emiter tranzystora sterującego Q2 , dwa pozostałe wyprowadzenia połączyć z bazami tranzystorów połączonych równolegle Q4 coś jak balans (podłączyć dwa amperomierze i ustawić dwa podobne prądy na emiterach. co myślićie o tym rozwiązaniu , zastanawiam się w jaki stopniu ten potencjometr ograniczy prąd baz , a co za tym idzie prąd zasilacza. Zamieszczam schemat układu , tranzystor Q4 zastąpiłem połączeniem równoległym dwóch tranzystorów z rezystorami w emiterach.Pytałem już o to w dziale początkujący elektronicy ale cisza w temacie , dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów. Rozwiązanie grzania tranzystora przy połączeniu równoległym
  • Poziom 43  
    Ja bym po prostu zmieni te rezystory emiterowe na większe (0R22, 0R47).
    Póki co nie wiem jaki tam jest prąd.
    Ale to chyba najlepsze rozwiązanie.
    Te tranzystory i tak pracują liniowo. To czy się ta moc podczas liniowej regulacji wydzieli na tranzystorach czy na rezystorach to już mało ważne.
    Wzrośnie tylko trochę minimalne napięcie drop out. Ale to i tak nie jest zasilacz LDO więc to też ma małe znaczenie.
    W każdym razie rezystory emiterowe trzeba tak dobrać żeby występował na nich spadek napięcia przy maksymalnym prądzie co najmniej 0,2V. Ja bym jednak dla pewności dał więcej, tak z 0,5V.
  • Poziom 29  
    Pomogło by dobranie tych dwóch tranzystorów pod względem w miarę równego współczynnika wzmocnienia.
  • Poziom 5  
    Koledzy dzięki za sugestie teraz będzie trochę wolnego czasu to sprawdzę i odezwę się po świętach.