Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIE ODPALA ! OPEL ASTRA F 1.4 16v 90 km 1998 rok NIE ODPALA !

SkupElektroniki 22 Gru 2015 15:58 1782 6
  • #1 22 Gru 2015 15:58
    SkupElektroniki
    Poziom 6  

Witam moi drodzy :)
    Potrzebuje wasz pomocy lub osoby która miała podobny problem z Oplem astra F z silnikiem 1.4 90 km 1998 rok 16v . LPG

Problem tkwi :
    Jadąc autostradą do Warszawy Podkreślę na LPG nagle zgasł mi samochód zapaliły się wszystkie kontrolki bez szarpania ani nic , próbowałem odpalić bez rezultatu ponownie odczekałem zapaliłem i samochód zapalił na ok 30 sekund i zgasł i niestety co jakiś czas odpalał i gasł ujechałem tak 2 km po czym wezwałem lawetę bo nic z tego .

Po powrocie do domu odrazu zacząłem sprawdzać co może być przyczyną ludzie.

Czytając na forum wymieniłem czujnik położenia wału bez skutku auto odpala kiedy mu sie chce na dosłownie 30 sekund i się rozłącza i tyle .
    Bezpieczniki sprawdzone sprawne prąd płynie gdzie mógłbym jeszcze sprawdzic ?.
    Wątpie żeby to były kable zapłonowe bądź świecę ponieważ wątpie w uszkodzenie wszystkich swiec czy kabli w jednym momencie rozrusznik kręci .
    Pompkę paliwa słychać jak pompuje po przekręceniu kluczyka .

I teraz tak samochód postał bez akumulatora z 3 dni nagle go odpaliłem i odziwo pochodził mi około 20 min po czym zgasł w mieście i znowu scholowałem go .
    Odpalił aż na tyle szok !! mówie wszystko będzie ok ale jednak nie .

Kolega przyjechał z komputerem do Opla i błędy jakie pokazało to : załącznik .

POPROSZĘ O POMOC DRODZY FORUMOWICZE CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PRZYPADEK CO WYMIENIŁ >?

• #2 22 Gru 2015 17:53
    marek49ae
    Poziom 22  

Iskra na świecach sprawdzona??? Jest??? Świece suche czy mokre???

• #3 22 Gru 2015 18:45
    SkupElektroniki
    Poziom 6  

iskra jest późnie jej nie ma . Jak odpala to jest bo jak nie odpala to jej nie ma .

• #4 22 Gru 2015 21:07
    diablo23248
    Poziom 25  

Podmień cewkę zapłonową. Prawdopodobnie ona "daje ciała".

• #6 23 Gru 2015 16:12
    SkupElektroniki
    Poziom 6  

ociz napisał:
    W okolicach cewki jest przewód masowy przykręcony oczkiem do głowicy, sprawdź go.

WITAM ociz
    Gdzie mam szukać tej masy dokładnie coś kiedyś czytałem że masa może być winna za to ale gdzie to szukać obok cewki ?

Dodano po 6 [minuty]:

Jutro poszukam ale to będzie prawdopodobnie jaka masa to gruby kabel tak ?

• #7 23 Gru 2015 16:53
    kortyleski
    Poziom 40  

Cienki. W oplu pewnie brązowy. Sterowanie cewek też do sprawdzenia. I zasilanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME