Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - podłączenie do wzmacniacza

rkdk 22 Gru 2015 16:24 534 2
  • #1 22 Gru 2015 16:24
    rkdk
    Poziom 3  

Witam,
    Chciałbym podłączyć PCta z zintegrowaną kartą dźwiękową do wzmacniacza Pioneer z wejściem m.in. coaxial.
    Chciałbym pominąć cały analogowy tor dźwięku dlatego kupiłem kabelek audio który z jednej strony ma wpinkę do pinów płyty głównej, a z drugiej wyjścia optyczne i rca.
    Problemy są dwa:
    do pinów w płycie głównej PCta podlączona jest osobna karta graficzna. Planuję się "dołączyć" do tych pinów równolegle, ale czy wtedy nie nastąpi zakłócanie sygnału? (wygląda na to, że sygnał audio tylko "przechodzi" przez karte graficzną i biegnie gdzieś do wyjścia hdmi i dalej do TV).
    druga sprawa, czy wzmacniacz będzie "wiedział", że do gniazda coaxial jest podawany sygnał?

Nie spotkałem się dotychczas z takim połaczeniem i chciałbym wiedzieć, czy to ma sens.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 22 Gru 2015 17:11
    cronics
    Poziom 9  

Proponuję zakup karty muzycznej.Bedzie mniej kombinowania a efekt końcowy lepszy niż jakaś partyzantka z podpinaniem gniazd do płyty głównej.Dodatkowo coś na temat podpinania wzmacniaczy przez gniazda optyczne www.elektroda.pl/rtvforum/topic67745.html#327273

0
  • #3 22 Gru 2015 20:37
    rkdk
    Poziom 3  

No własnie wyszedłem z założenia, że całą robotę zrobi porządny cyfrowy wzmacniacz 5.1 z procesorem dźwięku i dodatkowa karta muzyczna nie bedzie potrzebna.

Tak w sumie to nie wiem, skąd jest sygnał cyfrowy na pinach płyty głównej tzn. czy jest już przetworzony i zależny od jakości karty czy też nie.

Pomyślałem, że skoro ten sygnał biegnie przez kartę graficzną do gniazda hdmi i nie jest zależny od sterowania np. głośnością w kompie, to jest to sygnał niezależny od karty dźwiękowej.

0