Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C-330 - stacyjka/prądnica/regulator

kamil.kak 22 Dec 2015 19:21 8229 3
    kamil.kak
    Level 8  
    Mam Ursusa c330/328.
    W nim regulator prądnicy + regulator napięcia.
    Podpinałem dziś obwód świec żarowych, załączyłem go i nie działa mi kompletnie wejście numer 54 w stacyjce. Nie mam na nim napięcia. Na pozostałych również średnio. Nie mam sygnału (trąbki) oraz kierunkowskazów oraz STOPu. Wcześniej wszystko było. Wymontowałem więc obwód świec żarowych, wszystko zrobiłem jak było i nic. Pomyliłem się (dość żałośnie) przy jednej poważnej sprawie.
    Zamiast wpiąć się w rozrusznik, wpiąłem się na prądnice, przy obwodzie świec żarowych i załączyłem układ.

Nie mam pojęcia gdzie szukać usterki, czy padła prądnica czy regulator?
    Jak mogę sprawdzić czy działa regulator prądnicy miernikiem?

Proszę o pilną pomoc.
  • Helpful post
    kierbedz4
    Level 36  
    Z numeru na stacyjce 54 podłącz pod numer na stacyjce 15 i zobacz czy będzie efekt. Jeżeli będzie efekt osiągniesz stop i sygnał to wymiana stacyjki.Zwróć jeszcze uwagę na to iż przewód ze stacyjki nr 54 jest z ww numeru zabezpieczony bezpiecznikiem w tablicy bezpieczników i z bezpiecznika idą przewody na stop i sygnał.

Dodano po 2 [minuty]:

Zwróć uwagę iż po wciśnięciu kluczyka w stacyjkę napięcie występuje na numerach stacyjki 15 jak również na 54
    kamil.kak
    Level 8  
    Problem został rozwiązany. Dziwnym trafem nie było napięcia na wejściu 54/15 stacyjki. Musiałem zrobić mostek między wejściem 30 a 54, żeby dostarczyć napięcie na 54. Prawdopodobnie uległ przepaleniu jeden z kabli. Szukałem go z miernikiem, ale nie znalazłem który nawalił. Problem w tym jednak, że teraz rozrusznik można odpalić z guzika bez kluczyka. A klucz służy w zasadzie to zmiany świateł drogowe/mijania/pozycja + możliwość STOP i kierunkowskazów oraz reflektor roboczy.

Mostek sprawę załatwił. Pozostaje mi znaleźć który przewód się przepalił.

Serdecznie pozdrawiam. Dziękuję Wam za pomoc. :)