Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42lb650v+logitech k220 m150 - Klawiatura nie "wysyła" liter

xsalok 22 Gru 2015 19:51 729 2
  • #1 22 Gru 2015 19:51
    xsalok
    Poziom 6  

Witam!

Postanowiłem dokupić mysz i klawiaturę do telewizora LG 42lb650v, aby swobodnie móc korzystać z wgranych do niego aplikacji. Zakupiłem zestaw Logitecha, który obejmuje mysz i klawiaturę (wspólnie działają na jedym USB), są to k220 i m150. Po podłączeniu okazało się, że o ile mysz działa bez zarzutu, to klawiatura nie. Za jej pomocą można włączyć smart TV (przycisk Windows), obsługiwać menu (kursory), czy też wpisać dowolny numer, ale niestety nie można wpisać do okienka wyszukiwarki (na YouTube) żadnego napisu, czy też znaku interpunkcyjnego (cyfry działają prawidłowo).

To świeży zakup, więc zastanawiam się czy oddać zestaw i zakupić dwa oddzielne urządzenia, czy może da się to w jakiś sposób naprawić.

Aha, zestaw sprawdziłem przy zwykłym laptopie - działa, więc uszkodzenie sprzętowe można odrzucić.

0 2
  • #3 22 Gru 2015 23:18
    xsalok
    Poziom 6  

Miałem jeszcze raz okazje usiąść i wypróbować klawiaturę z myszą przy telewizorze.

Okazało się, że klawiatura w pełni działa np. w preinstalowanej przeglądarce tv. Zatem nie jest to problem sprzętowy, a chyba starej wersji youtuba w telewizorze.

I tutaj chyba mur, bo z tego co słyszałem to w pewnym momencie przestali wspierać tv ze starszymi systemami operacyjnymi.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat z chęcią dowiem się więcej .

0