Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siena 1.6 16v HL 98r. - po rozgrzaniu silnika auto gasnie

marcin86rub 22 Gru 2015 20:43 777 6
  • #1 22 Gru 2015 20:43
    marcin86rub
    Poziom 2  

Witam, szukam pomocy bo mechanik rozkłada ręce mój problem jest następujący, Fiat Siena 1.6 16 V 98r z LPG brc. Auto na zimnym silniku pracuje ładnie ale gdy temperatura wzrośnie to auto czy jedzie czy też stoi ( światła, skrzyżowanie bądź redukcja biegow) auto gaśnie. byłem już na diagnostyce i powiedziano mi że auto zalewa paliwo czujnik został wymieniony który za to odpowiadał i jest poprawa w pracy silnika ale i tak gasnie. Po tygodniu u mechanika ten powiedział że to komputer kupiłem ale też nie ma poprawy, załamka :-/ w sumie auto stoi już tak dwa tygodnie u mechanika i nic auto dalej gaśnie a mechanik drapie się po głowie. Proszę o jakie kolwiek informacje może ktoś już miał taki problem, dodam że to nie krokowy, lambda itp... moim zdaniem może nalozyly się jakieś dwie usterki na siebie i ciężko je wykryć no ale nie chce się wymadrzac przed mechanikiem to on tu jest specjalistą nie ja. Jutro odbieram auto bo już mam dość tych kosztów niby naprawy a i tak nic nie działa. Będę szukał usterki sam i stąd moja prośba o pomoc z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

0 6
  • #2 22 Gru 2015 20:50
    nicram1941
    Poziom 17  

Skoro gaśnie na gorącym, a czujnik temp. silnika został wymieniony to należy szukać przyczyny po stronie regulacji składu mieszanki. Będzie ciężko bez podglądu parametrów zdiagnozować usterkę. Na gazie i na benzynie jest tak samo? Standardowo sprawdził bym ewentualne nieszczelności w dolocie.

0
  • #3 22 Gru 2015 20:52
    marcin86rub
    Poziom 2  

Tak, tak samo gaśnie na benzynie i na gazie.

0
  • #4 23 Gru 2015 13:52
    bula17
    Poziom 21  

Czujnik połozenia wału .

Jak zgasnie polej go zimną woda i po chwili odpal jak odpali to jets to a fiat walił takie numery .

0
  • #5 23 Gru 2015 16:02
    marcin86rub
    Poziom 2  

Czujnik położenia wału jest sprawny. Mechanik powiedział mi że żaden program do diagnostyki nie może się połączyć z moim autem, nawet serwisant z Fiata nic nie pomógł.

0
  • #6 25 Gru 2015 20:37
    marcin86rub
    Poziom 2  

Dzisiaj obserwowałem auto jak chodzi na benzynie a jak na gazie, odpaliłem je i zostawiłem na biegu jałowym na benzynie pyska z wydechu gdy podkładem dłoń pod wydech to czuć jak by uderzenie powietrza. Troszkę kopci ale też leje się woda z wydechu, natomiast na gazie chodzi fajnie nic się nie dzieje. Czy jakby był uszkodzony katalizator to by była przyczyna tych objaw na bezynie?

0
  • #7 01 Sty 2016 15:57
    bula17
    Poziom 21  

Katalizator zachowuje się dobrze woda objaw normalny . Spawdz jak zgaśnie czy podaje iskre na każdy cylinder .

-1