Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka ze zmieniarki JVC

malinag 14 Cze 2005 12:41 6259 18
  • #1 14 Cze 2005 12:41
    malinag
    Poziom 2  

[color=darkblue][/color]
    Chciałbym podłączyć CD-Rom z komputera do radia JVC.
    Czy można to zrobić przez wejście dla zmieniarki CD .
    Gdzie dostać wtyczkę i jaki jest sposób podłączenia sygnału z cd-romu we wtyczce JVC

0 18
  • #2 14 Cze 2005 12:47
    SlaweK
    Poziom 43  

A ja chciałbym podłączyć się do gniazdka sieciowego i mieć z niego intrenet. To mniej więcej tak samo możliwe. Wtyczek takich na rynku nie ma, pomysł idiotyczny w wykonanie praktycznie niemożliwe.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #3 14 Cze 2005 13:59
    djlj24
    Spec od car audio

Zależy jaki JVC. Te lepsze (Kameleon - całkiem fajne radio) mają tryb AUX ustawiany w menu ale też nie zawsze. Część JVC ma wejście AUX na panelu. Nawet JVC ma w ofercie przelotkę do niektórych modeli na 2 sztuki cinch.

0
  • #4 15 Cze 2005 11:09
    malinag
    Poziom 2  

[color=darkblue][/color]
    Szanowny Moderatorze do tego radia KS-FX 772R jest możliwość podłączenia zewnętrznego komponentu np:odtwarzacza MD przez przystawkę KS-U57, jak sugeruje djlj24.
    W ustawieniach trzeba tylko przestawić CHANGER na LINE IN.
    Tylko że ta przystawka kosztuje 200 zł co nie jest opłacalne.
    Sądzę że ta przystawka nie jest konieczna do podłączenia wyjścia liniowego z CD-Rom-czy się mylę?

0
  • Pomocny post
    #5 15 Cze 2005 13:26
    djlj24
    Spec od car audio

Cóż a wystarczyło wejść na stronę wymienioną w przyklejonym poście i już wszystko jest jasne.

0
  • #6 15 Cze 2005 15:02
    Miqes
    Poziom 14  

we wtyczce 4-kanał lewy, 5-masa, 6-prawy. Wtyczka standardowa jak chociażby w Sony, Alpine, JVC, itp. Sporóbuj przestawić PSM - EXT IN na LINE IN i zobacz czy wystarczy podać sygnał na gniazdo CD.

0
  • #8 12 Maj 2006 10:37
    Grzes O2
    Poziom 10  

Witam

Odświeżam wątek - czy może wiadomo coś więcej o tej przelotce?
    Czy wystarczy podłączyć urządzenie pod wejścia lniowe, czy też trzeba jakoś zasymulować obecność zmieniarki, np przez zwarcie którychś końcówek?

0
  • #9 16 Paź 2006 18:40
    aroo
    Poziom 10  

Witam
    Mam podobny pomysl, tylko ja chce podlaczyc mp3'ke do radia z cd (kdsx991r). Znalazlem opis wtyczki (http//www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=38842). Z tego co zauwazylem to trzeba jeszcze przestawic w radiu wejscie z cd-changer na line-in i wtedy powinno chodzic, Dzisiaj postaram sie wyprobowac (jesli znajde taka wtyczke ))

[size=9][color=#999999]Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:[/color][/size]

Tak jak mowilem. Trzeba w radiu przestawic 'ext-in' z 'changer' na 'line-in'. Dziala bez problemu.

0
  • #10 06 Mar 2007 13:17
    gademajster
    Poziom 9  

Witam, tez chcialem podpiac pod radio jvc ks fx-840r mp3 tylko zauwarzylem, ze jak podlacze usb do komputera to w jednym przewodzie jest napie cie 5V, czy od radia tez to musi isc czy wystarcza tylko te 3 sciezki?

0
  • #11 06 Mar 2007 14:38
    SlaweK
    Poziom 43  

W standardzie USB są 4 przewody +5V, masa, D+ i D- . Plus to zasilanie urządzenia do niego podłączonego ale zupełnie nie mogę rozgryść co sobie umyśliłeś.

SławeK

0
  • #12 06 Mar 2007 15:16
    gademajster
    Poziom 9  

SlaweK napisał:
    ale zupełnie nie mogę rozgryść co sobie umyśliłeś.

SławeK

Nie wiem tylko czy nie musi być podłączone również zasilanie, żeby to działało, a tak na marginesie: pendrive by do tego podszedł??

0
  • #13 06 Mar 2007 15:45
    aroo
    Poziom 10  

Nie wiem czy wiecie o co chodzi. Bo piszecie o USB, a w tym wątku chodzi o wejście analogowe. Czyli o to, żeby słuchać muzyki z mp3 przez kabel od słuchawek. :)

0
  • #14 06 Mar 2007 16:37
    SlaweK
    Poziom 43  

Jeśli dobrze rozumiem to ukombinowałeś sobie podłączenie pendriva do gniazda zmieniarki w tym radiu ? To wybij to sobie z głowy.
    A to gniazdo tylko w niektórych radiach da się wykorzystać jako wejście AUX.

SławeK

0
  • #15 06 Mar 2007 16:40
    gademajster
    Poziom 9  

SlaweK napisał:
    To wybij to sobie z głowy.
    SławeK

Czemu???

0
  • #16 06 Mar 2007 19:01
    SlaweK
    Poziom 43  

Bo tam nie ma dźemu i ma się to tak jak byś chciał ten dżem wyjadać ze słoika pilotem do telewizora. Tak się to ma. Zmieniarka jest sterowana sygnałami cyfrowymi przez specjalną szynę, dla różnych producentów różną a sygnał audio oddaje analogowy a pendrive to tylko pamięć. To tak jak byś chciał do twardego dysku z komputera podłączyć słuchawki. Zakumałeś wreszcie ?

SławeK

0
  • #17 06 Mar 2007 20:22
    gademajster
    Poziom 9  

tak, ok dzieki, przekonales mnie, kupuje zmieniarke

0
  • #18 23 Kwi 2007 18:31
    fred868
    Poziom 1  

witam mógłby ktoś rzucić jeszcze raz schemat <opis> tej wtyczki bo tez mam ten sam problem!!

Dodano po 34 [minuty]:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/jvcchan.htm :P już mam ...
    hehehe ale ogólnie mi sie udało i już wszystko działa
    mam kabel takijak ks-u57 tylko bez tego pudełeczka na przewodach ..
    kupiłem w elektroniku za 38 zł..
    a po podłaczeniu przestawienie w menu na line in i wszystko gra...
    ja akurat podłaczałem dvd w samochodzie i zapier...:D:D:
    FAjNIE GRA :D:D

0
  • #19 14 Sty 2009 21:55
    I_Mat
    Poziom 14  

Witam

Czy ta wtyczka w JVC jest taka sama jak w Alpine (Ai-net, bądź uni-link)?

0
  Szukaj w 5mln produktów