Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C 1.9 CDTI 2008r - Nie działa podgrzewanie tylnej kanapy

kubas10 22 Dec 2015 21:40 2262 19
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Opel Vectra C 1.9 CDTI 110kW 2008r kombi. Nie działa ogrzewanie tylnej kanapy. Po wciśnięciu przełącznika, "tester widzi wciśnięty guzik" ale nie pojawia się sygnał masy na styk "85" przekaźnika od strony "inteligentnego modułu rozdziału prądu w bagażniku" Bezpieczniki, przekaźniki ok, na krótko wszystko działa. Czy do uruchomienia podgrzewania tylnej kanapy muszą zaistnieć określone warunki ?
    stachu_22
    Level 17  
    Kanapa dokładana czy fabryczna? Chyba jest podłączona pod REC, błędy w RECu sprawdzone? Jest aktywowana?
    kubas10
    Level 25  
    Kanapa fabryczna, w REC brak błędów, aktywować nie mogę (mój tester nie obsługuje) ale po wciśnięciu włącznika na testerze widać że sygnał dochodzi do REC-ka
    kubas10
    Level 25  
    stachu_22 wrote:
    Kanapa dokładana czy fabryczna? Jest aktywowana?

Czy aktywację robi się tech2 ? czy tym urządzeniem coś się w ogóle robi żeby ta podgrzewana kanapa działała ? U mnie tester pokazuje że ogrzewanie tylnej kanapy jest cały czas pasywne ale aktywne są guziki w momencie wciśnięcia.
  • Helpful post
    stachu_22
    Level 17  
    Wchodzisz w REC -> Programowanie --> Podgrzewana kanapa i wybierasz: Występuje/Niewystępuje
    kubas10
    Level 25  
    stachu_22 wrote:
    Wchodzisz w REC -> Programowanie --> Podgrzewana kanapa i wybierasz: Występuje/Niewystępuje

W programowanie wariantowe gdzie trzeba podać CarPass Code ?
    stachu_22
    Level 17  
    No w niektórych RECach trzeba podawać, w niektórych nie
    kubas10
    Level 25  
    Powiem któtko i na temat. Kupiłem klona i dzisiaj po pierwszych próbach mogę stwierdzić że odczytałem przebieg z edc i z zegarów, zmieniłem język na polski ale po ponownym uruchomieniu znowu jest na angielski a żeby wejść w programowanie REC to muszę zdobyć carpass code.
    stachu_22
    Level 17  
    Z językiem polskim tak już niestety jest. Na chwilę się pojawi i znika. Da się go chyba na stałe ustawić tylko w cd30 i manualna klima. Co do CarPass to jak masz programator obsługujący 93c66 to wyciągniesz go z zegarów, jest jawny albo wyswietlacz i radio jak to polift - trzeba zdekodowac. Albo kumaty elektronik w okolicy. Z reca tez go wyciągniesz, , siedzi tam chyba 25080 ale trzeba będzie zdzierac klej
    kubas10
    Level 25  
    Carpass code ma poszukać znajomy bo gdzieś posiał ale powiedział że raczej go znajdzie. Ogólnie nie działa mu podgrzewanie tylnej kanapy i prawdopodobnie jest dezaktywowana. Jestem ciekaw co ten chińczyk potrafi :)

Dodano po 1 [minuty]:

Wersja jest poliftowa.
    stachu_22
    Level 17  
    Chińczyk potrafi prawie tyle co oryginał, byleby nie 08.2010. Sama z siebie się nie dezaktywowala.
    kubas10
    Level 25  
    stachu_22 wrote:
    Sama z siebie się nie dezaktywowala.

Może masz i rację ale sprawdziłem praktycznie wszystko. I doszedłem do wniosku że nie REC nie podaje masy na przekaźniki które odpalają podgrzewanie kanapy.

Dodano po 32 [sekundy]:

Reszta obwodu jest ok
    stachu_22
    Level 17  
    A kanapa przestała działać nagle? Może ktoś kiedyś go wymieniał i nie skonfigurowal prawidłowo
    kubas10
    Level 25  
    Od momentu jak samochód przyjechał z Niemiec, kanapa nie działała.
    stachu_22
    Level 17  
    No to musisz sprawdzić czy jest aktywna :)
    kubas10
    Level 25  
    Wszedłem w parametry i była nieaktywna ale wynika to chyba z tego że po prostu nie była włączona ponieważ w parametrze poniżej po wciśnięciu guzika podgrzewania tylnej kanapy parametr guzika zmienił się na aktywny. Po prostu nie wiem czy byłem we właściwej zakładce. Orientujesz się jak to jest z tłumaczeniem programu ? Mam 172 EN i chce zejść na 164 PL. Czy jest sens ? czy jest to przetłumaczone po ludzku ????
    stachu_22
    Level 17  
    kubas10 wrote:
    Mam 172 EN i chce zejść na 164 PL

Co to za wersje?
    kubas10
    Level 25  
    Jak uruchamiam Tech2 to wyświetla mi wersje programu 174.00
    stachu_22
    Level 17  
    A, to masz techa. Ja myślałem, ze opcoma ;)
    kubas10
    Level 25  
    Po aktywacji Tech-em wszystko śmiga. Dziękuje za wszelkie porady. Zamykam.