Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saab 9-3 1,9 120 km 2005r po wymianie alternatora auto nie odpala

drJoint1987 22 Gru 2015 23:45 2016 3
  • #1 22 Gru 2015 23:45
    drJoint1987
    Poziom 7  

Witam
    mam problem z moim saabem 9-3 1,9 tid 120 km ,wyświetlił mi sie komunikat; ''batery not chargre contact service''.jakos dojechalem do domu z resztkami pradu..., wymienilem alternator na regenerowany ze sprawdzonego źródła ,aż wstyd sie przyznac ale popelnilem po drodze banalny blad i nie odlaczylem akumulatora przed demontarzem ,odkrecajac przewód od alternatora zrobilem krótkie zwarcie... jak sie okazalo miesieczny akumulator byl spuchniety(na szczescie nie rozsadzilo go) -wnioskuje ze regulator napiecia musial juz wczesniej szwankowac...po calym zabiegu nie moge odpalic auta.
    dodam ze bezpieczniki sprawdzilem i sa ok, komputer co prawda wykazal jakies bledy silnika ale podejzewam ze przez to iz akumulator byl totalnie padniety i próbowalem odpalac przez kable. po wykasowaniu bledy nie powracaja.
    bardzo prosze o pomoc jesli macie jakies pomysly gdzie szukac przyczyny.
    pozdrawiam

Dodano po 35 [minuty]:

aha dodam jeszcze ze w tym samym czasie wymieniałem rozrusznik i aby sobie ułatwić miałem zamiar zdemontować filtr paliwa(jednak zmieniłem koncepcje) po odłączeniu złączki odrobinę paliwa ściekło z rurki... wydaje mi się ze to raczej nie powinno mieć większego wpływu na obecna sytuacje jednak to common rail a ja dopiero poznaje ten silnik...rozrusznik oczywiście działa poprawnie

z góry dziękuje dobrym ludziom za pomoc!!

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Gru 2015 05:35
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

Jakie komputer widzi ciśnienie na szynie?
    Czy komputer widzi obroty wału?

0
  • #3 23 Gru 2015 23:09
    drJoint1987
    Poziom 7  

nie wiem czy moj program (delphi) ma opcje zeby to sprawdzic,ale lece go wybadac.
    dzieki za podpowiedz

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

saab 9-3 1,9 120 km 2005r po wymianie alternatora auto nie odpala saab 9-3 1,9 120 km 2005r po wymianie alternatora auto nie odpala saab 9-3 1,9 120 km 2005r po wymianie alternatora auto nie odpala saab 9-3 1,9 120 km 2005r po wymianie alternatora auto nie odpala

Szczerze mówiąc jestem zielony w temacie diagnozowania,ale mam nadzieje ze o to Panu chodziło, na jednym obrazku widać parametry w stanie spoczynku,na 2 podczas rozruchu oraz błąd który się wyświetlił .
    Jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas i życzę

Wesołych Świąt !!

0
  • #4 25 Gru 2015 16:17
    drJoint1987
    Poziom 7  

temat zamknięty!! przyczyna - czujnik położenia wału! co za zbieg okoliczności ze padł właśnie wtedy ... dzięki piotrekwoj1 :D

0