Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L755 - Zrobienie podświetlana Klawiatury

23 Gru 2015 01:38 1659 3
 • Poziom 5  
  A więc,

  Posiadam laptopa Toshiba L755 i klawiaturę która wygląda tak:
  Toshiba Satellite L755 - Zrobienie podświetlana Klawiatury
  Jest to zwykła klawiatura. Znalazłem modele laptopów z podobną klawiaturą ale podświetlaną, są to modele laptopów Toshiba A500 P505. Tak się prezentuje ta klawiatura:
  Toshiba Satellite L755 - Zrobienie podświetlana Klawiatury
  Toshiba Satellite L755 - Zrobienie podświetlana Klawiatury
  Jak widać są dosyć podobne. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć dokładne wymiary czy by pasowała. Może być trochę wyższa, da się to załatwić.

  Ale najważniejsze pytanie czy klawiatura by świeciła? Czy te diody automatycznie się uruchomią, bo w wyżej wymienionych laptopach uruchamia się je chyba konkretnym przyciskiem(?). Czy ewt. dało by się je jakoś ręcznie uruchomić?

  Czekam na pomoc ;)
 • Poziom 39  
  Zakładając że główne taśmy klawiatur są zgodne ze sobą pinologicznie(co wcale nie jest tak oczywiste) to nie widzę problemu.
  Za podświetlenie odpowiada dodatkowa taśma, trzeba by ją po prostu podłączyć do odpowiedniego źródła napięcia, lub takowe zbudować samemu.
 • Poziom 22  
  Najpierw sprawdź, czy na płycie w ogóle jest złącze podświetlenia. Taki kontroler podświetlenia współpracuje z kontrolerem klawiatury (włączanie, wyłączanie, regulacja jasności sterowana samą klawiaturą). Robienie "samemu" podświetlenia: jak będziesz je aktywować, regulować, ma świecić cały czas ?
 • Poziom 28  
  Klawiatury mają te same rozmiary a podświetlanie włącza się automatycznie po naciśnięciu guzika lub ustawieniu odpowiednim. Jeśli posiadasz port na tą mniejsza taśmę to kupuj, jeśli portu brakuje to lepiej dobrze przemyśl sprawę zanim coś namotasz lub ktoś ci uszkodzi płytę wlutowując...