Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acronis true image-spada wydajność podczas tworzenia kopii zapasowej

kameleonczyk 23 Gru 2015 10:38 489 0
  • #1 23 Gru 2015 10:38
    kameleonczyk
    Poziom 6  

Mam problem z tworzeniem kopii zapasowej programem acronis true image i to wersją 2013 jak i 2015. Problem z robieniem tej kopii mam na dwóch laptopach-marki acer i toshiba. Podczas tworzenia kopii zapasowej partycji systemowej(24 gb)wyskakuje czas np 8 minut, później 15-45 i tak coraz bardziej się wydłuża np do godziny, jak i nawet do 1,5 godziny (inne laptopy, czy mój komputer stacjonarny 8-10 minut). Obraz się stworzy ale zamiast np 13 gb po kompresji zajmuje 78 gb:/ Miałem tez przypadki, że po skończeniu obrazu i uruchomieniu systemu obrazu nie było. Dziwna sprawa i nie mam pojęcia dlaczego tak jest, to wygląda, że jakby podczas tworzenia kopii zapasowej transfer i wydajność dysku spada. Laptopy były z preinstalowanymi systemami- oczywiście jedna partycja 500 gb dysk. Nie robiłem partycji pod systemem, gdyż oczywiście podzieli ją na pół- więc pomniejszyłem ja do 200 gb pod acronisem disc direktor 12. Wszystko się zrobiło- utworzyłem drugą partycje na dane i wszystko jest ok ale jest problem ze zrobienie tej nieszczęsnej kopii zapasowej. Gdy podpiąłem dysk zewnętrzny robi się identyczna sytuacja robienie partycji się rozciąga od najkrótszego czasu do np godziny i partycja systemowa po zrobieniu kopii zamiast zajmować mniej zajmuje 5 razy tyle:/ Kiedyś postanowiłem utworzyć pusta partycję i zdefragmentować ja perfect disc-raz pomogło ale tylko raz. Pytanie czy to zależy od płyty głównej, biosu, czy dysku. Sprawa dziwna:/

0 0
  Szukaj w 5mln produktów