Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik nie kręci w momencie gdy założę pasek klinowy .

23 Gru 2015 12:28 729 3
  • Poziom 2  
    Witam

Kupiłem silnik jedno fazowy 2,2kW ( nie mam dostępu do siły) silnik który kupiłem chciałem wykorzystać do krajzegi ( sprzedawca zapewnił mnie że ten silnik nadaje się w zupełności ) sam osobiście posiadałem wcześniej silnik 1,1kW i dawał rade .

Wracając do tematu silnik na sucho chodzi pięknie ale gdy tylko założę pasek nie mówiąc już o tarczy nie jest w stanie zakręcić .

Nadmieniam że to już 2 silnik tego typu gdyż wcześniejszy reklamowałem (przysłali mi nowy o identycznych parametrach ) .

Dlatego moje pytanie brzmi co robię źle a może czy ten silnik się nadaje ??

Silnik nie kręci w momencie gdy założę pasek klinowy . Silnik nie kręci w momencie gdy założę pasek klinowy . Silnik nie kręci w momencie gdy założę pasek klinowy .
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Może warto w takim razie zastosować silnik z dwoma kondensatorami.Taki silnik będzie miał większy moment obrotowy na starcie.Działa to tak że na starcie pracują dwa kondensatory a po starcie jeden zostaje odłączony.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Czy to jest prawidłowo podłączone na kostce silnika, to trzeba porównać ze schematem. A ten schemat powinien być na odwrocie skrzynki przyłączeniowej, bądź na dołączonej kartce. A gdzie przewody zasilające?
  • Poziom 2  
    to zdjęcie niepodłączonego silnika gdyż już go wymontowałem

teraz tak zamontowałem drugi kondensator i rusza

( podłączenia dokonałem tak jak na schemacie który miałem dołączony)