Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Beretta VS Junkers - szeregówka 120m, jaki piec do gazu wybrać ?

dulas1985 23 Gru 2015 14:04 3861 22
  • #1 23 Gru 2015 14:04
    dulas1985
    Poziom 5  

Witam,

Zakupiłem nowo wybudowaną szeregówkę i deweloper w standardzie oferuje mi piec dwufunkcyjny, kondensacyjni marki Beretta, model: Quadra II 24 C.S.I. Zachwalając go jako dobry wybór do domku 120m2. Jednocześnie sam znalazłem mieszane opinie o tym sprzęcie i zastanawiam się czy nie warto wymienić go na coś droższego typu Junkers Cerapur Smart ZWB 28-3C lub Junkers Cerapur Midi ZWB 24-1 RE?

Szeregówka będzie ogrzewana gazem, poprzez kaloryfery i ogrzewanie podłogowe.
    Proszę o sugestie czy warto wymienić Beretta na coś droższego np. Junkres czy nie ma to większego sensu? Czekam na rady i sugestie innych pieców lepszych od Beretta. Mój budżet jest skromy ale piec to serce domku dlatego wole wydać na niego więcej i mieć święty spokój przez lata.

0 22
  • Relpol
  • #2 23 Gru 2015 14:34
    bro2004
    Poziom 25  

Ważne by kocioł miał niską modulację w okolicach 3 kW !

2
  • #3 23 Gru 2015 16:08
    dulas1985
    Poziom 5  

bro2004 napisał:
    Ważne by kocioł miał niską modulację w okolicach 3 kW !

Możesz coś więcej podpowiedzieć? Na co jeszcze mam zwracać uwagę lub wypowiedzieć się o modelach które opisałem powyżej ?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Gru 2015 18:30
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Lepsze parametry ma Junkers Compact ZWB24-1DE zakres mocy na c.o. 3÷25,4kW i wyższa sprawność do 109,7%. Oczywiście jest to najprostsze rozwiązanie. Bo tam gdzie jest to możliwe najlepiej kocioł z zasobnikiem.

0
  • #5 23 Gru 2015 21:45
    dulas1985
    Poziom 5  

serwisszulborski.pl napisał:
    Lepsze parametry ma Junkers Compact ZWB24-1DE zakres mocy na c.o. 3÷25,4kW i wyższa sprawność do 109,7%. Oczywiście jest to najprostsze rozwiązanie. Bo tam gdzie jest to możliwe najlepiej kocioł z zasobnikiem.

Z tego co wyczytałem kocioł dwufunkcyjny z mini zasobnikiem ma swoje plusy i minusy. Poniżej wklejam kilka informacji które znalazłem, proszę odnieś się do tego:

"Przed podjęciem decyzji o wybraniu tego właśnie rozwiązania musimy jednak wiedzieć o jego kilku mankamentach. Przede wszystkim w małym domku o niskich stratach ciepła trzeba pamiętać o tym, że stosując kompaktowy kocioł o mocy na przykład 25 kW instalujemy urządzenie o mocy 2,
    a nawet 3-krotnie wyższej niż jest to potrzebne dla ogrzania domu. Efektem będą krótkie cykle pracy urządzenia. W krótkim czasie od uruchomienia palnika kocioł osiągnie wymaganą temperaturę i wyłączy się. Po jakimś czasie włączy się ponownie i znów będzie pracował bardzo krótko. To może negatywnie wpływać na sprawność oraz żywotność urządzenia. Ponadto taka cykliczna praca urządzeń, szczególnie kotłów atmosferycznych, jest dość głośna i przeszkadza użytkownikom.
    Podczas pracy na potrzeby ciepłej wody kocioł kompaktowy z wbudowanym zasobnikiem będzie uruchamiał się o wiele częściej niż kocioł z oddzielnym zasobnikiem. Wynika to z zastosowania w kotłach kompaktowych zasobnika o małej pojemności. Z tego powodu często nawet umycie rąk czy szklanki powoduje uruchomienie kotła, co nie występuje w przypadku urządzenia współpracującego z dużym, dodatkowym zasobnikiem. Taki sposób pracy może również powodować skrócenie żywotności kotła."

Mój domek/szeregówka ma tylko 125m, czy takie zastosowanie ma sens? Proszę o sugestie i pomoc w wyborze jednego odpowiedniego urządzenia.

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #6 24 Gru 2015 16:32
    Piotr77777

Ciężko porównać kocioł Quadra II 24 C.S.I z junkersami bo ten co daje ci developer nie jest kotłem kondensacyjnym a zwykłym turbo i do tego model inwestycyjny.
    Ja bym proponował dopłacić do Beretta Mynute green lub Mynute Boiler green.
    Quadra I miały różne opinie, Quadra II jest świeżym produktem i nie ma jeszcze wielu opinii w internecie.

0
  • #7 25 Gru 2015 10:22
    dulas1985
    Poziom 5  

Piotr77777 napisał:
    Ciężko porównać kocioł Quadra II 24 C.S.I z junkersami bo ten co daje ci developer nie jest kotłem kondensacyjnym a zwykłym turbo i do tego model inwestycyjny.
    Ja bym proponował dopłacić do Beretta Mynute green lub Mynute Boiler green.
    Quadra I miały różne opinie, Quadra II jest świeżym produktem i nie ma jeszcze wielu opinii w internecie.

Czyli lepiej dopłacić do lepszego modelu firmy Beretta niż do jednego z podanych modeli Junkersa?

0
  • #8 25 Gru 2015 22:14
    Piotr77777

Moim zdaniem tak. Zawsze możesz poczytać o innych kotłach i wybrac odpowiedni dla Ciebie.
    Moim zdaniem Mynute Green ma dobry stosunek jakości do ceny.

0
  • #9 26 Gru 2015 10:02
    dulas1985
    Poziom 5  

Piotr77777 napisał:
    Moim zdaniem tak. Zawsze możesz poczytać o innych kotłach i wybrac odpowiedni dla Ciebie.
    Moim zdaniem Mynute Green ma dobry stosunek jakości do ceny.

Hej,

Na stronie producenta są 3 modele, o który Tobie dokładnie chodzi:

MYNUTE GREEN 25 C.S.I. NOWOŚĆ
    MYNUTE BOILER GREEN 25 B.S.I. NOWOŚĆ
    MYNUTE BOILER GREEN 32 B.S.I. NOWOŚĆ

I jeszcze jedno pytanie czy przy wyborze pieca ważną informacją jest to że planuje aby domek był ogrzewany zarówno przez kaloryfery jak i podłogówkę ?

1
  • #10 26 Gru 2015 13:07
    Piotr77777

dulas1985 napisał:

O te dwa, ten drugi ma wbudowany zbiornik do ciepłej wody użytkowej.

0
  • Pomocny post
    #11 27 Gru 2015 01:07
    serwisszulborski.pl

Najpierw określ kwotę jaką możesz przeznaczyć na kocioł, bo już znajdujemy się na półce ok. 6500 i tak dojdziemy do urządzeń z górnej półki 8-10 tyś...Koszt urządzenia to nie wszystko. Następnie sprawdź dostępność serwisów, koszt automatyki, warunki gwarancji, ceny przeglądów, ukryte koszty np. za pierwsze uruchomienie, koszty podtrzymania gwarancji itd...Przy niektórych markach gwarancję masz roczną, jeżeli nie wykupisz dalej...

0
  • #12 27 Gru 2015 12:26
    dulas1985
    Poziom 5  

Najpierw określ kwotę jaką możesz przeznaczyć na kocioł, bo już znajdujemy się na półce ok. 6500 i tak dojdziemy do urządzeń z górnej półki 8-10 tyś...Koszt urządzenia to nie wszystko. Następnie sprawdź dostępność serwisów, koszt automatyki, warunki gwarancji, ceny przeglądów, ukryte koszty np. za pierwsze uruchomienie, koszty podtrzymania gwarancji itd...Przy niektórych markach gwarancję masz roczną, jeżeli nie wykupisz dalej...

Witam ponownie,

Szeregówka znajduje się Wrocławiem, dokładnie w Kątach Wrocławskich. Do tej pory nie szukałem informacji o serwisie i kosztach części zamiennych - po prostu o tym nie pomyślałem.

Chciałbym kupić piec który będzie mi służył przez 10 czy więcej lat. Wolę wydać więcej i mieć spokój niż martwic się po utracie gwarancji czy zaraz coś się z nim nie stanie. Niestety jestem zieleniny w tym temacie, szukam cały czas informacji w internecie ale wiele aspektów technicznych jest dla mnie niezrozumiałych dlatego ciężko jest mi coś wybrać.

Jak już wspomniałem domek to szeregówka, środkowa więc dogrzana z 2 stron i ma 125m2. Potrzebuje piec który to ogrzeje. Planuje zwykłe ogrzewanie gazowe z kaloryferami i ogrzewaniem podłogowym w łazienkach. Współczynnik EP wynosi 85,01 kWh (m2*rok) oraz współczynnik EU = 61,87 kWh (m2*rok).

Piec może kosztować 6-8 tys.

0
  • #13 27 Gru 2015 13:10
    irus.m

Polecam Immergas,a -Viktrix 12 2l + zasobnik.
    Pracuje od 1,9 do 12 kW więc mocą dla Ciebie jest najbardziej odpowiedni.
    Jakość porównywalna z innymi producentami, cena przyjazna.

pozdrawiam

0
  • #14 27 Gru 2015 13:35
    serwisszulborski.pl

Jeżeli miejsce jest ograniczone to rozważ model Junkers Cerapur Acu ZWSB24/28-3E zasobnik warstwowy ze stali nierdzewnej w "plecach" kotła. Kocioł sprawdzony, montaż chwalony przez instalatorów. Sprzęt przychodzi w dwóch paczkach. Najpierw montuje się zasobnik (stanowi listwę montażową kotła) na ścianie, dalej przyłącza się rurarz a następnie zapina się kocioł. Wydajność cw 21litrów/min. naczynie cw i pompa cyrkulacyjna w kotle. Dokupić trzeba zestaw do podłączenia cyrkulacji i odpowiedni regulator junkersa (pogodowy albo pokojowy).

1
  • #15 28 Gru 2015 12:20
    dulas1985
    Poziom 5  

Jeżeli miejsce jest ograniczone to rozważ model Junkers Cerapur Acu ZWSB24/28-3E zasobnik warstwowy ze stali nierdzewnej w "plecach" kotła. Kocioł sprawdzony, montaż chwalony przez instalatorów. Sprzęt przychodzi w dwóch paczkach. Najpierw montuje się zasobnik (stanowi listwę montażową kotła) na ścianie, dalej przyłącza się rurarz a następnie zapina się kocioł. Wydajność cw 21litrów/min. naczynie cw i pompa cyrkulacyjna w kotle. Dokupić trzeba zestaw do podłączenia cyrkulacji i odpowiedni regulator junkersa (pogodowy albo pokojowy).

Proponowany przez Ciebie piec jest obecnie najdroższy ze wszystkich propozycji :-) Znalazłem go podobno w promocji z 12 tys na niecałe 8 tys na stronie arenalazienek.pl

Na pewno przemawia za nim znana marka i z tego co słyszałem dobry serwis. Mam rozumieć, że kupując tego typu piec mogę spać spokojnie i powinien być niezawodny, energooszczędny, a w razie usterki niedrogi w naprawie oraz wystarczający do moich potrzeb? Wiem, że dużo wymagam ale może uda się znaleźć idealne urządzenie :-)

Dodatkowo dziś dostałem 3 propozycje kotłów gazowych podobno idealne nadających się na moje potrzeby od firmy wykonującej instalacje dla dewelopera. Sprzęty o dużo wyższej klasy niż proponowany na początku marki Beretta:

1-Vaillant ecoTec Pro VCW 226/5-3 kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny.
    2-DE DIETRICH Duo-Tec Compact 3,7-21,1kW, Kocioł Kondensacyjny, dwufunkcyjny 710897301
    3-IMMERGAS VICTRIX X TT 24 1E zamknięta komora, Kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny 3.024724

Co do powierzchni to piec będzie stał w kotłowni, w której planuje zrobić tylko pralnie. Powierzchnia tego pomieszczenia to ponad 4m2.

Dodam jeszcze jedno, że nie podjąłem decyzji czy ogrzewanie podłogowe będzie w całym domu czy tylko w kilku pomieszczeniach. Planuje zastosować system jak w załączniku. Nie wiem czy to wpływa na wybór pieca gazowego ?

0
  • #16 02 Sty 2016 18:45
    dulas1985
    Poziom 5  

Piotr77777 napisał:
    dulas1985 napisał:

O te dwa, ten drugi ma wbudowany zbiornik do ciepłej wody użytkowej.

Zdecydowałem się na ogrzewanie podłogowe w całym domu, czy przy takim rozwiązaniu nie powinienem ponownie wrócić do wyboru pieca? Czy w takim przypadku konieczny będzie drogi i niezawodny sprzęt za 6-8 tys jak to było sugerowana do tej pory czy taki wybór jest zbędny bo tak naprawdę nie będzie wykorzystywany ?

0
  • #17 02 Sty 2016 18:52
    Piotr77777

Jeśli ogrzewanie podłogowe to kocioł kondensacyjny będzie do tego idealny.
    Co do wyboru marki kotła

Najpierw określ kwotę jaką możesz przeznaczyć na kocioł .Koszt urządzenia to nie wszystko. Następnie sprawdź dostępność serwisów w najbliższej okolicy, koszt automatyki, warunki gwarancji, ceny przeglądów, ukryte koszty np. za pierwsze uruchomienie, koszty podtrzymania gwarancji itd...Przy niektórych markach gwarancję masz roczną, jeżeli nie wykupisz dalej...

0
  • #18 02 Sty 2016 23:47
    serwo66
    Poziom 25  

Pomyśl o dwufunkcyjnym Termecie Crystal II z moc od 2,8-27 kW

0
  • #19 03 Sty 2016 01:39
    dulas1985
    Poziom 5  

serwo66 napisał:
    Pomyśl o dwufunkcyjnym Termecie Crystal II z moc od 2,8-27 kW

W standardzie jak już pisałem mam piec dwufunkcyjny, kondensacyjni marki Beretta, model: Quadra II 24 C.S.I. Proszę o opinie ekspertów co mam wybrać w przypadku decyzji o ogrzewaniu podłogowym.

Dodatkowo przypominam iz dom jest wybudowanych w fajnych standardach: Współczynnik EP dla domku wynosi 85,01 kWh (m2*rok) oraz współczynnik EU = 61,87 kWh (m2*rok).

0
  • #20 03 Sty 2016 11:27
    Piotr77777

dulas1985 napisał:
    Beretta, model: Quadra II 24 C.S.I.

Jak juz pisałem wyżej to nie jest kocioł kondensacyjny tylko zwykły kocioł z zamkniętą komora spalania, który słabo się nadaje do ogrzewania płaszczyznowego.

0
  • #21 03 Sty 2016 20:21
    dulas1985
    Poziom 5  

Piotr77777 napisał:
    dulas1985 napisał:
    Beretta, model: Quadra II 24 C.S.I.

Jak juz pisałem wyżej to nie jest kocioł kondensacyjny tylko zwykły kocioł z zamkniętą komora spalania, który słabo się nadaje do ogrzewania płaszczyznowego.

Witam ponownie, a możesz doradzić co w takim razie wybrać jeżeli zdecydowałem się na ogrzewanie podłogowe w całym domu? Nie wiem czy to coś zmienia czy mam zostać przy piecu za 6-8 tys czy może ze względu na zmianę systemu ogrzewania warto przemyśleć wszystko od nowa i kupić coś tańszego?

0
  • #22 04 Sty 2016 09:09
    ls_77
    Poziom 28  

Weź sobie taki:
    Link (link tylko poglądowo)
    Na powierzchni podłogi 0,6mx0,7m masz całą kotłownię kondensacyjną (dobra do podłogówki - można podłączyć bezpośrednio) i zasobnik warstwowy na CWU 90 l.
    W środku kotła możesz zamontować też pompę cyrkulacji CWU.

0
  • #23 09 Sty 2016 18:18
    dulas1985
    Poziom 5  

Witam,

Zdecydowałem się w 100% na ogrzewanie podłogowe w całym domu i kocioł gazowy, kondensacyjny, wiszący, dwufunkcyjny z wbudowanym systemem zasobników warstwowych ciepłej wody 2 x 21 l marki: Saunier Duval ISOTWIN CONDENS F 30 - B/1 zasobnik 2x 21l

Dziękuje wszystkim za pomoc i doradztwo.

0