Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś wykorzystuje moją sieć?

zaopatrzeniowiec 23 Gru 2015 14:57 759 7
  • #1 23 Gru 2015 14:57
    zaopatrzeniowiec
    Poziom 10  

Dzień dobry. Dostałem informację od googla, że mój mejl został ustawiony jako pomocniczy adres dla konta gmail, które jest mi obce i logowanie nastąpiło z jakiegoś telefonu. Parę dni temu po wejściu na filmweb również jakieś nieznane konto było już zalogowane, a kiedy w nie kliknąłem to przełączyło się na moje. Czy to może znaczyć, że ktoś się załapał na moje wifi?
    windows 7
    zaporą obecnie jest darmowe comodo

0 7
  • #2 23 Gru 2015 15:04
    CHACA
    Poziom 43  

Zaloguj się do routera i popatrz w zakładce dhcp czy masz obce ip oprócz swojego.

0
  • #3 23 Gru 2015 15:26
    zaopatrzeniowiec
    Poziom 10  

Mam tylko dhcp i tam nie widzę żadnej listy. Chyba, że chodzi o client name z nazwą moejgo komputera.

0
  • #5 23 Gru 2015 16:25
    zaopatrzeniowiec
    Poziom 10  

Nigdzie indziej nie widze niczego, co przypomina mi listę wejść. Pojawił się też drugi problem. Zrestartowałem urządzenie by zmienić hasło i już mnie nie łączy. Domyślam się, że usunęły się jakieś ustawienia czy tak?

0
  • #6 23 Gru 2015 17:42
    druga_seta_na_czczo
    Poziom 7  

zaopatrzeniowiec napisał:
    Zrestartowałem urządzenie by zmienić hasło i już mnie nie łączy. Domyślam się, że usunęły się jakieś ustawienia czy tak?

Tak ! Ustawienia do twojego dostawcy internetu już nie ma w routerze i teraz musisz sam go skonfigurować, żeby internet w ogóle był.

Oczywiście znasz wszystkie te ustawienia i wiesz, gdzie i co wpisać. :roll:
    .

Dodano po 9 [minuty]:

zaopatrzeniowiec napisał:
    Czy to może znaczyć, że ktoś się załapał na moje wifi?
    Jak ktoś nawet korzysta z twojej sieci Wi-Fi (jeżeli nie jest zabezpieczona hasłem to sprawa jest dziecinnie prosta) to nie znaczy od razu, że również zalogował się na twoje konto Gmail.
    Nie miałby hasła do twojego konta pocztowego korzystając tylko z twojej sieci Wi-Fi. :not:
    .

0
  • #7 23 Gru 2015 18:19
    zaopatrzeniowiec
    Poziom 10  

Wykorzystałem ten poradnik:
    2.Włącz przegladarkę i wejdź na stronę http://192.168.1.1
    3.logujesz się jako admin , hasło:admin
    4.wchodzisz w zakładkę Network>MAC Clone i naciskasz Clone MAC Address To a potem Save
    5.Przechodzisz do zakładki Network>WAN i z listy WAN Connection Type wybierasz Dynamic IP i dajesz save
    6.Hasło na wifi zakładasz w zakładce Wireless>Wireless Settings. W polu Enable Wireless Security trzeba zaptaszkować, z rozwijanej listy wybierz WPA-PSK / WPA2-PSK a w polu PSK Passphrase nadajesz hasło sieci.

I router wciąż nie łączy.

0
  • #8 23 Gru 2015 22:44
    barto125
    Poziom 16  

Możesz mieć PPPoE lub statyczny adres ip.
    Spytaj się Twojego ISP.

0