Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk1 1.8TDDI falujace obroty.Błędy P0167,P1664,P1564.

23 Gru 2015 18:08 4173 4
  • Poziom 10  
    Witam!!! Mam dosyć poważny problem z moim Focusem 1.8 TDDI 2000r HB.Otóż około 2 miesięcy temu zgasiłem auto i już nie odpaliłem.Autolaweta i mechanik.Diagnoza-sterownik pompy.Dodam że do tej pory autko chodziło jak brzytwa.Od czasu kiedy odebrałem auto od mechanika zaczęły się kłopoty.Auto odpala normalnie,nie kopci lecz mam wrażenie że momentami nie ma takiego kopa podczas jazdy jak miał poprzednio.Ale tak się dzieje tylko momentami.Lecz głównym moim zmartwieniem jest od tamtej pory falowanie obrotów na biegu jałowym.Wrażenie jest takie jak by w benzyniaku silnik pracował na 3 świecach.Nie jest to nagminne po każdym odjęciu gazu lecz dosyć częste.Po lekkim dodaniu gazu obroty stabilizują się.Nie ma różnicy czy silnik jest ciepły czy zimny.Mechanik podczas naprawy wymienił też filtr paliwa.Dzisiaj podłączono auto pod komputer(inny mechanior) i wyskoczyły błędy P0167,P1664 i P1564.Po wykasowaniu ich,niestety nic się nie zmieniło.Coś mówił o zmianie konta wtrysku. Podczas wymiany filtra powietrza zauważyłem lekkie spocenie drugiego wtrysku.Reszta jest sucha.Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Czyżby spaprana naprawa sterownika? Pozdrawiam i proszę o jakieś podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 10  
    Niestety,nie mam dokładnych opisów w języku polskim.Jedynie co znalazłem to P0167 - sterownik pompy/wtryskiwaczy (błąd czasowy sygnału) P1664 FIP (Fuel Injection Pump) malfunction (possible air ingress in low pressure fuel side) P1664 FIP (Fuel Injection Pump) nieprawidłowości (możliwość przedostania powietrza w zaniżone do paliwa) P1564 FIP (Fuel Injection Pump) requesting reduced fuelling mode P1564 FIP (Fuel Injection Pump) wniosek w trybie ograniczonej paliwa.Źrodło http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82021 Ten pierwszy wyszperałem gdzieś na elektrodzie.Czy się powtarzają? Nie wiem ponieważ dopiero dzisiaj byłem na diagnostyce.
  • Poziom 10  
    A tutaj z innego źródła
    P0167 Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Blad czasowy sygnalu
    P1664 Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Zaklocenia dzialania
    P1564 Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Dawka wtrysku
  • Poziom 10  
    Dzisiaj byłem ponownie na diagnostyce komp. i powróciły błędy
    P1664 Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Zakłócenia działania
    P1564 Sterownik pompy/wtryskiwaczy - Dawka wtrysku