Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujka zewnętrzna DRK WatchOut RK312 Prawidłowa wysokość montażu

23 Gru 2015 18:31 975 6
  • Poziom 15  
    Witam zwracam się do osób które montowały czujnik WatchOut RK312 o poradę odnośnie wysokości montażu czujki WatchOut RK312 .Instrukcje które pobrałem z neta do modelu WatchOut 312 podają do 1 metra wysokości.Na karcie katalogowej do tego modelu podają od 1 metra do 2.7m wysokości po lewej stronie czujki jest możliwość wyboru wysokości przesuwając płytkę ale nie wiem czy w tym modelu jest aktywne.Dołączam zdjęcie być może na tej podstawie uda się ustalić obsługiwana wysokość montażu .Z góry dziękuje Czujka zewnętrzna DRK WatchOut RK312 Prawidłowa wysokość montażu za pomoc
  • Fabryka prądu
  • Fabryka prądu
  • Poziom 15  
    Dziękuje za wyjaśnienie bo czujkę dziś już zainstalowałem , nie dawało mi spokoju odnośnie wysokości montażu ,po drugiej stronie mam zamontowanego Boscha zewnętrznego dualkę też na podobnej wysokości wprawdzie zero problemów z nim zobaczymy jak się sprawdzi WatchOut RK312 .Jeszcze raz dzięki za info.
  • Poziom 15  
    No właśnie zobaczymy jak się sprawdzi ,ponieważ czujka ta ma za zadanie ochronę paneli fotowoltaicznych przed ściągnięciem ze stelaża.Na słoneczko nie patrzy ale będzie patrzeć od spodu na panele od strony wewnętrznej ,w moim wypadku Bosch się sprawdził .Według mnie warunki powinny być dobre dla niej poniżej zdjęcie wysokości umieszczenia
    Czujka zewnętrzna DRK WatchOut RK312 Prawidłowa wysokość montażu
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Osobiście pokusił bym się p jej montaż na środkowych słupkach i skierowana lekko w stronę największych słupków. Wydaje mi się że w obecnym położeniu może ja sięgać promień z między paneli, ale mogę się mylić. Zobaczysz w praniu jak to wyjdzie.
  • Poziom 15  
    Dziś szedłem do pracy więc na szybkiego przetestowałem i wydaje się że nie mam martwych stref.Ale wszystko przetestuje już na spokojnie po świętach być może jak na panele słoneczko konkretnie przyświeci to może dojść fałszywych alarmów poprzez prześwity ,ale będzie to do obejścia jest taka fajna taśma aluminiowa przylepna więc będzie można szczeliny zakryć.
    Moderowany przez suworow:

Zapraszam również do zapoznania się z innymi tematami dotyczącymi alarmowych czujek zewnętrznych:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3603278.html
    jak i poradnikami z zakresu zabezpieczeń:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum496.html