Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta dvbtusb01 - Sterowniki nie działają

felcajzer 23 Gru 2015 19:34 1746 8
  • #1 23 Gru 2015 19:34
    felcajzer
    Poziom 9  

Witam.Mam problem ze serownikami do tunera dvb-t usb manta na chipie IT9135.Producent zaleca instalowanie sterowników "drvinstall" z załączonej płytki,bez podłączonego tunera,by zapewnić poprawne działanie.I tu zaczyna się problem.Po podłączeniu tunera windows instaluje własne sterowniki.Sterowniki zainstalowane,tuner podłączony i... WMC nie widzi tunera dvbviever rownież nie widzi.Sprzęt jest w pełni sprawny i sprawdzony.Sciągałem najświeższe sterowniki ze stronki producenta jak również po identyfikatorze urządzenia.Czy ktoś zna opisany problem?Pomocy.

Windows7

• #3 23 Gru 2015 21:23
    felcajzer
    Poziom 9  

Win7x64 oczywiście. Tak próbowałem już wszystkiego i za każdym razem po podłączeniu tunera (nawet w inny slot) instaluje mi stery "systemowe" i kaplica.A gdy odinstaluje systemowe i ręcznie zainstaluję,czy to od producenta czy z identyfikatora sprzętu,nadal jest to samo,nie widzi tunera.Następnie odłączam tuner i podłączam ponownie i znów instaluje mi "systemowe".

USB\VID_048D&PID_9135&REV_0200
    USB\VID_048D&PID_9135

• #5 31 Gru 2015 16:49
    felcajzer
    Poziom 9  

Niestety,żaden z wątków i sterowników w nich zawartych nie pomógł.Poszedłem za radą jednego z forumowiczy i użyłem płytki instalacyjnej do naprawy ewentualnych błędów w systemie.jednak bezskutecznie.Polecenia typu chkdsk też bez rezultatów.Ostatecznie użyłem combo fix jednak też nie pomogło.Chyba nie uniknę reinstalacji systemu,choć oprócz problemu z tunerem nie ma żadnych problemów,a na razie zostanę przy partycji z linuxem gdzie wszystko działa znakomicie.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.

• #7 04 Sty 2016 18:36
    felcajzer
    Poziom 9  

@DriverMSG Niestety,żadne oprogramowanie i sterowniki, które powyżej udostępniłeś nie zadziałało,ćhociaż próbowałem instalować na najróżniejsze sposoby(z i bez podłączonego tunera jak i w "awaryjnym").Za każdym razem instaluje się prawidłowo i menedżer widzi urządzenie ze sterownikiem lecz odtwarzacze już nie widzą.Nie mam więcej pomysłów ,choć to wygląda na ewidentny błąd windowsa.

• #9 06 Sty 2016 14:38
    felcajzer
    Poziom 9  

Tak jak wcześniej pisałem WMC i dvbviever nie widzą tunera.No ale za Twoją radą zainstalowałem jeszcze smartDVB i progDVB 7 i niestety pomimo,że menedżer urządzeń widzi poprawnie urządzenie to już żaden program niestety nie widzi tunera.

Zainstalowałem na nowym dysku świeży system(teraz ma 2 linuxy i 2 windowsy) i wszystko działa.

Temat należy zamknąć.

Dziękuję i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME