Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Lampy oswietleniowej LED

23 Gru 2015 20:02 1059 12
  • Poziom 6  
    Witajcie!
    Otóż wchodzę do obory chcę zapalić światło a tam moja lampa nie chce się zapalić aczkolwiek daje delikatne źródło światła i to tylko mniej wiecej połowa LED'ów.
    Rozebrałem lampę i jak się okazało to kilkanaście diód uległo spaleniu ;/
    I teraz drodzy forumowicze mam do was pytanie czy da radę to naprawić,i gdzie mogę kupić takie listwy LED (dodane w załączniku) dodam ,że jedna listwa jest w 100% sprawna pozostałe 3 są do wymiany.
    Naprawa Lampy oswietleniowej LED20151223_1...908[1].jpg Download (328.17 kB)
    Naprawa Lampy oswietleniowej LED20151223_1...900[1].jpg Download (294.11 kB)
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
  • Poziom 6  
    Zasilacz jest o następujących parametrach:
    Nap zasilające diody : 75-95VDC
    Moc 50W
  • Poziom 30  
    Jeszcze podaj prąd wyjściowy zasilacza i długość listwy ledowej.
  • Poziom 6  
    Jedna listwa ma długość 75cm na której są 63 diody a co do prądu wyjściowego to jest 540mA czyli 0,54A
  • Poziom 43  
    cwaniak 17 napisał:
    są 63 diody a co do prądu wyjściowego to jest 540mA czyli 0,54A
    A jesteś pewien, że te diody są łączone równolegle, a nie szeregowo?
  • Poziom 13  
    Witam czytając to co napisałeś o parametrach zasilacza, to te listwy są łączone po dwie równolegle i dwie podwójne szeregowo, prawdopodobne napięcie zasilania jednej listwy to 34,2V.
  • Poziom 6  
    nie nie koledzy każda listwa jest połączona szeregowo.
  • Poziom 13  
    Witam przepraszam kolego ale to bicie piany, narysuj chociaż odręcznie schemat połączeń, bo to co piszesz to jakiś absurd.
  • Poziom 6  
    narysuj chociaż odręcznie schemat połączeń, bo to co piszesz to jakiś absurd.

Przepraszam kolego ale nie wiesz jak wygląda połączenie szeregowe ? jak piszę ,że połączono je szeregowo to tak jest...
    każda listwa połączona jest następująca z - jednej do + drugiej i tak aż do ostatniej listwy.
    Zauważ kolego technika poszła mocno do przodu a ty jak widzę za nią nie nadążasz i dla mnie nie jest absurdem takie połączenie bo to całkiem normalna rzecz.
  • Poziom 43  
    OK. Ale może wyjaśnij co rozumiesz pod pojęciem "listwa". Albo (najlepiej) narysuj schemat ideowy. Po to został wymyślony, żeby nie było wątpliwości przy takich kontrowersyjnych sprawach./ Oczywiście - o ile obie strony umieją się nim posługiwać : Jedna umie narysować, a druga odczytać.
    Wówczas można by było napisać co jest a co nie jest absurdem - i dlaczego.
  • Poziom 13  
    Witam kolego jak wygląda połączenie szeregowe to ja wiem od co najmniej 35 lat, i dlatego napięcia zasilacza nijak mi nie pasują do takiego połączenia, poza tym na zdjęciu widać, tak mi się wydaje (słaba jakość) że moduły pośrodku połączone są równolegle.
    Pozdrawiam.