Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony - Sony DAV DZ-260 + Sony KDL-40R455C + Dekoder NC+ oglądanie z pendrive

kuba83bb 23 Gru 2015 20:35 1074 4
  • #1 23 Gru 2015 20:35
    kuba83bb
    Poziom 8  

Witam

Posiadam taki sprzęt jak w temacie, kiedy chcę oglądać film z pendrive ( podłączane pod tv) to nie mam dźwięku w kinie 5.1

Reszta działa bez żadnego problemu tzn. odtwarzanie płyt dvd, czy oglądanie tv przez dekoder.

Czy ktoś ma pomysł jak to można wszystko podłączyć żeby działały wszystkie opcje przy oglądaniu filmów?

Mam podłączone:

Dekoder -> hdmi ->tv

Dekoder -> optyk -> kino 5.1

Kino -> Euro -> tv

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Mam nadzieje że dobrze wszystko opisałem.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 23 Gru 2015 20:40
    Krzychu7
    Poziom 39  

Nie piszesz jaki masz dekoder nc+, ale większość obsługuje odtwarzanie filmów z pendrive'a.
    Spróbuj oglądać filmy przez dekoder nc+.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 23 Gru 2015 20:46
    kuba83bb
    Poziom 8  

Dekoder taki https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tuner-adb-...hptMqTrcCMQaaPsTwcqpCQq5JHofq1SgnsaApmL8P8HAQ

Za chwilę lecę sprawdzać czy uda się odtworzyć :)

Jeśli tak to nieźle, nawet nie pomyślałem o takiej opcji (już zastanawiałem się nad kupnem Odtwarzacza BR)

Dekoder nie odtwarza obrazu, tylko dźwięk słychać.

Przez usb w tv nie ma problemu z odtworzeniem, ale znowu dźwięk idzie tylko przez głośniki w tv.

Czy ktoś się orientuje jakiego przewodu mi brakuje?

Na chłopski rozum to muszę połączyć tv (audio out) do kina domowego (audio in)?

Ok tv nie ma coaxiala, jest tylko optyczne wyjście, w kinie domowym jest tylko jedno wejście optyczne, a w dekoderze nc+ jedno wyjście optyczne.

Czyli brakuje mi jednego wejścia optycznego w kinie domowym żeby to wszystko podłączyć.

Widziałem na allegro rozdzielacze z 1 na 2 x optyk, czy będzie to działać? kosztuje 25zł na allegro.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Gru 2015 09:01
    Polon_us
    Poziom 40  

kuba83bb napisał:
    Widziałem na allegro rozdzielacze z 1 na 2 x optyk, czy będzie to działać? kosztuje 25zł na allegro

Nie będzie działać w tym konkretnym przypadku.

Ale nie sądzę, że brak wejścia optycznego jest tu problemem.

Trzeba zacząć od tego, że połączenia które kolega wykonał, mówiąc delikatnie, są dziwne.

kuba83bb napisał:
    Dekoder -> hdmi ->tv

Dekoder -> optyk -> kino 5.1

Czemu kolega podłączył w ten sposób?
    Można przecież przesłać dźwięk po HDMI z dekodera do TV i z TV do kina używając wyjście optyczne w telewizorze.
    kuba83bb napisał:
    Kino -> Euro -> tv

Dlaczego kolega tak podłączył? Wiem, że działa. Ale kolega mógłby podłączyć pod HDMI i w ten sposób wykorzystać funkcję "upscaling" - pseudo HD z płyt DVD.
    Poprawia to jakość obrazu z DVD. Telewizor ma przecież drugie wejście HDMI. Nie ma to związku z głównym tematem, ale tak przy okazji.

Także - kolega ma dwie możliwości:

A:
    1 - zmienić ustawienia w dekoderze, aby dźwięk przechodził po kablu HDMI
    2 - przełożyć przewód optyczny z dekodera do telewizora
    3 - zmienić ustawienia w telewizorze - "głośniki zewnętrzne"
    4 - ustawić na dekoderze stację TV która w danej chwili nadaje dźwięk 5.1
    5 - w ustawieniach TV ustawić Dolby Digital lub Auto na wyjściu optycznym SPID/F - o ile nie jest to już ustawione.
    6 - sprawdzić, czy dźwięk do kina przechodzi w systemie 5.1
    7 - sprawdzić odtwarzanie dźwięku z filmu na USB

B:
    - można wykorzystać wejście koaksjalne w wzmacniaczu, aby je połączyć z telewizorem.
    Aby to zrobić kolega musiałby zaopatrzyć się w konwerter Optical In -> Coax Out.

Bez kłopotu do kupienia na Allegro.

Trzeba liczyć się z tym,że pomimo tych ustawień, telewizor będzie przenosił tylko dźwięk stereo do kina.
    Wiele odbiorników degraduje dźwięk 5.1 na 2.0 na wyjściu optycznym, choć zdarzają się chlubne wyjątki. Może u kolegi ten przypadek nie wystąpi.

Powodzenia :)

0
  • #5 09 Sty 2016 22:54
    kuba83bb
    Poziom 8  

Witam raz jeszcze.

Niestety nie mogę przesłać dźwięku po hdmi (nie działa takie podłączenie) i dlatego mam ten problem i takie "dziwne" podłączenie sprzętu.

Co do TV to puszcza filmy pięknie w 5.1 na kino z usb, ale trzeba wachlować przewodem.

Pozostaje mi chyba ta druga opcja jedynie, albo zmiana odtwarzacza dvd.

Dzięki za pomoc, jakby coś to proszę o więcej info co mogę robić nie tak.

UPDATE

Jednak się udało po przełączeniu DVI na HDMI w dekoderze, poprzez przytrzymanie RES przez dłuższą chwilę.

Punkty poleciały, sprzęcik działa aż miło, dźwięk z pendrive jest w 5.1 w świetnej jakości.

Dziękuje za odpowiedzi :)

0