Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału routera sieci WiFi

23 Gru 2015 21:15 1035 9
  • Poziom 19  
    Witam, mieszkam w domu piętrowym z podłączonym internetem z Netii.
    Router jest ADSL, lecz zasięg wifi na piętrze jest strasznie słaby.
    Chciałbym wzmocnić ten sygnał poprzez zastosowanie urządzenia bez konieczności przeciągania dodatkowych kabli.
    Czy rozwiązanie w postaci takiego urządzenia pomoże ? Zauważyłem, że posiada wejście na przewód RJ45 to znaczy, że należy podłączyć go kablem ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Repeater to kiepski pomysł.

Zastanów się nad przeciągnięciem skrętki lub użyciem adapterów PLC.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Koledze chodziło bardziej o to że ze wzmacniaczem to loteria. Może działać a może być problem bo wszystko zależy od poziomu sygnału i potencjalnych zakłóceń. U mnie w mieszkaniu mam od 2 lat WA850RE i nie ma z nim żadnego problemu.
  • Poziom 19  
    Dzięki za informację, zawsze mogę zwrócić urządzenie zakupione przez internet. Powiedz mi czy ten WA850RE łączy się przez kabel czy łapie sygnał wysyłany przez router ? Zauważyłem przycisk WPS czy wystarczy nacisnąć, czy trzeba się jakoś logować na ten wzmaczniacz sygnału tak jak na qos ?
    Wzmacniacz łączy się bezprzewodowo do głównego routera i dalej rozsyła sieć. Port ethernet służy do konfiguracji i podłączenia innego komputera czy telewizora. Nie wszystkie urządzenia chcą się łączyć przez WPS-a - Link - konfiguracja nie jest skomplikowana.

Osobiście wybrał bym WA860RE bo posiada zewnętrzne anteny.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To Netia więc pewnie Netia Spot więc bezproblemowo nie będzie.
    Wszystko jest do zrobienia.
  • Poziom 19  
    Witam, zmieniłem dostawcę internetu na lokalnego operatora telewizji kablowej po przez światłowód. Do domu wchodzi przewód do skrzyneczki światłowodowej, od niej podłączony jest przewód do modemu z wifi, lecz zasięg jest nadal kiepski.
    Czy jak kupie TL-WA860RE powinno działać bez problemu i accesspoint automatycznie połączy się z routerem wifi ??