Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

The Bat! - zwiększanie rozmiaru załączników

daro29 24 Gru 2015 02:11 588 3
 • #1 24 Gru 2015 02:11
  daro29
  Poziom 11  

  Od dawna zauważyłem że wysyłając załącznik posiada on w czasie wysyłania dużo większy rozmiar niż jest to w rzeczywistości ( widać to na podglądzie w centrum połączeń). O ile w przypadku małych plików nie ma to znaczenia o tyle w przypadku większych ma już spore. Przykład: wysyłam pustego maila z samym tylko załącznikiem który posiada 23.5MB i taki też rozmiar widnieje w mailu po dołączeniu do niego załącznika. I teraz wysyłam tego maila i podczas wysyłania na podglądzie ma on już 34MB czyli o 10MB więcej niż jest w rzeczywistości. Oczywiście im większy plik tym różnica jest większa. Skąd się zatem bierze owe dodatkowe 10MB? To samo dotyczy odbierania wiadomości czyli w trakcie odbierania centrum połączeń pokazuje postęp i że odbiera 34MB a po odebraniu w mailu jest już prawdziwe 23.5MB. Zatem albo The Bat dodaje te dodatkowe MB przy wysyłaniu/odbieraniu albo po prostu centrum połączeń błędnie je pokazuje? Pocztę wysyłam i odbieram za pomocą pop3/smtp.The Bat używam od wielu lat mając przez ten czas wiele różnych wersji programu (i oczywiście nowych komputerów) ale odkąd pamiętam taki problem jest od zawsze więc nie jest to kwestia jakiejś konkretnej wersji programu - to samo było na każdej jaką miałem dotychczas nie zależnie zresztą czy był to zwykły The Bat czy Voyager . Może ja mam coś może źle ustawione, czy jest to jakiś bug którym nikt się jeszcze nie zdążył zająć?

  0 3
 • #2 24 Gru 2015 09:31
  JRV
  Specjalista - VBA, Excel

  Bo transfery plików w postaci zaszyfrowanej
  The Bat! - zwiększanie rozmiaru załączników

  0
 • #3 24 Gru 2015 09:39
  adamz74
  Poziom 31  

  Protokoły pocztowe (POP3 i SMTP) są czysto tekstowe i przesyłane są wyłącznie tzw. znaki drukowalne. Oznacza, to że nie da się przesłać bezpośrednio danych 8-bitowych.
  Wymyślono więc kodowanie Base64, które przekształca bloki danych 8-bitowych na bloki danych złożone wyłącznie ze znaków drukowalnych. Nadmiarowość tego kodowania wynosi 33% i o tyle wzrasta objętość załączników przy przesyłaniu.

  Pozdr!

  0
 • #4 24 Gru 2015 12:16
  daro29
  Poziom 11  

  a da sie jakoś wyłączyć to szyfrowanie załaczników? Dawno nie korzystam z a outlooka ale tam takich cyrków nie było jak pamietam , załączniki sie wysyłały w rzeczywistych rozmiarach. U mnie nie ma takiej opcji jak u kolegi na powyższym zdjęciu. Mam The Bat Voyager 6.4

  0