Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion MD 30441 DE-A - Brak programów DVB-T.

24 Gru 2015 09:19 1977 5
  • Poziom 34  
    Witam
    telewizor przywieziony z Niemiec z usterką cyklicznego włączania i wyłączania.
    Przyczyną tej usterki była dioda zenera przywierająca wyjście klawiatury lokalnej.
    Chassis to Vestel 17MB35-4, matryca LTA320AP06, kanały analogowe znajduje prawidłowo, problem z cyfrowymi naziemnymi, w trakcie szukania znajduje nazwy programów, ale po wyjściu z menu nic nie ma i jest tylko informacja o braku kanałów.
    Nie mogę znaleźć, czy obsługuje on MPEG-4, dodam, że jest to pierwszy telewizor, który spotkałem z funkcją zasilania wzmacniacza antenowego z telewizora, przy gniazdku antenowym informacja: 5VDC 60mA, można to napięcie włączyć i wyłączyć.
    Sprawdziłem w trybie serwisowym diagnostykę i przy pozycji DVB-T jest nok, jest też hotel mode na on, ale nie mogę tego zmienić.
    Może ktoś spotkał się z takim problemem, bo to chassis jest w różnych telewizorach.
    Wejścia HDMI działają prawidłowo.
    Wesołych Świąt.
  • Poziom 15  
    Nic nie odbiera bo najpewniej jest MPEG-2, też posiadam tuner z Niemiec i niestety jest tak jak piszesz, wyszukuje kanały ale nie ma wizji tylko fonia na niektórych programach.
  • Poziom 34  
    Nie ma ani wizji, ani fonii tylko nazwy programów w czasie szukania, ale nic nie wpisuje do pamięci.
  • Spec od monitorów
    Medion MD 30441 DE-A - Brak programów DVB-T.

Procesor MST6WB7GQ-LF-2-S1
    Flash MX25L1605D + eeprom 24c64
    tuner TDTC-G101D
    MPEG-2/MPEG-4 DVB Decoder (STi7101)
    Link_ np. na 17mb25_ MST9WB6GQ-LF

Na ch. 17MB45M-3 jest np. TOSHIBA 32BV500B Link_ SM_17mb35, w tej napisano o tunerze
    Cytat:
    2.1. General description of TDTC-G101D:
    The Tuner covers 3 Bands(from 48MHz to 862MHz for COFDM, from 45.25MHz to
    863.25MHz for CCIR CH). Band selection and Tuning are performed digitally via the I2C
    bus.
    2.2. Features of TDTC-G101D:
    - Digital Half-NIM tuner for COFDM
    - Covers 3 Bands(From 48MHz to 862MHz for COFDM,
    - From 45.25MHz to 863.25MHz for CCIR CH)
    - Including IF AGC with SAW Filter
    - Bandwidth Switching (7/8 MHz) possible
    - DC/DC Converter built in for Tuning Voltage
     Internal(or External) RF AGC, Antenna Power Opti

MST6WB7GQ w Link_SM_17mb37
  • Poziom 34  
    Serwisówkę ściągnąłem na początku jak i instrukcję obsługi do tego modelu, ale w nich nie mogę doszukać się, czy odbiera DVB-T MPEG-4.
    Robiłem pierwszą instalację wybierając różne kraje, ale nic to nie dało.
    Zastanawia mnie tylko w trybie serwisowym informacja o aktywnej funkcji hotel mode, której nie mogę zmienić jak i informacja DVB-T nok.
    Flash U114 opisany 25P32V6G, może jego wsad uszkodzony.
  • Poziom 34  
    Dzisiaj trafił do zakładu kolejny Medion, MD 30200 DE-A, jest to takie samo chassis, różni się tym, że ma dotykową klawiaturę, w trybie serwisowym ma takie same ustawienia i diagnoza identyczna.
    Kanały analogowe znajduje, ale w nim nie mogę wejść w menu DVB-T, uszkodzona jest matryca bo po czasie pojawiają się pionowe zakłócenia.
    Kiedyś na Allegro była oferta sprzedaży takiego telewizora z informacją, że ma DVB-T MPEG-2, co chyba potwierdza moje doświadczenia, więc temat chwilowo w zawieszeniu.