Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Medion MD 30441 DE-A - Brak programów DVB-T.

kazikszach 24 Dec 2015 09:19 2961 5
    kazikszach
    Level 35  
    Witam
    telewizor przywieziony z Niemiec z usterką cyklicznego włączania i wyłączania.
    Przyczyną tej usterki była dioda zenera przywierająca wyjście klawiatury lokalnej.
    Chassis to Vestel 17MB35-4, matryca LTA320AP06, kanały analogowe znajduje prawidłowo, problem z cyfrowymi naziemnymi, w trakcie szukania znajduje nazwy programów, ale po wyjściu z menu nic nie ma i jest tylko informacja o braku kanałów.
    Nie mogę znaleźć, czy obsługuje on MPEG-4, dodam, że jest to pierwszy telewizor, który spotkałem z funkcją zasilania wzmacniacza antenowego z telewizora, przy gniazdku antenowym informacja: 5VDC 60mA, można to napięcie włączyć i wyłączyć.
    Sprawdziłem w trybie serwisowym diagnostykę i przy pozycji DVB-T jest nok, jest też hotel mode na on, ale nie mogę tego zmienić.
    Może ktoś spotkał się z takim problemem, bo to chassis jest w różnych telewizorach.
    Wejścia HDMI działają prawidłowo.
    Wesołych Świąt.
    modliszka
    Level 16  
    Nic nie odbiera bo najpewniej jest MPEG-2, też posiadam tuner z Niemiec i niestety jest tak jak piszesz, wyszukuje kanały ale nie ma wizji tylko fonia na niektórych programach.
    kazikszach
    Level 35  
    Nie ma ani wizji, ani fonii tylko nazwy programów w czasie szukania, ale nic nie wpisuje do pamięci.
    lisek
    Service technician RTV
    Medion MD 30441 DE-A - Brak programów DVB-T.

Procesor MST6WB7GQ-LF-2-S1
    Flash MX25L1605D + eeprom 24c64
    tuner TDTC-G101D
    MPEG-2/MPEG-4 DVB Decoder (STi7101)
    Link_ np. na 17mb25_ MST9WB6GQ-LF

Na ch. 17MB45M-3 jest np. TOSHIBA 32BV500B Link_ SM_17mb35, w tej napisano o tunerze
    Quote:
    2.1. General description of TDTC-G101D:
    The Tuner covers 3 Bands(from 48MHz to 862MHz for COFDM, from 45.25MHz to
    863.25MHz for CCIR CH). Band selection and Tuning are performed digitally via the I2C
    bus.
    2.2. Features of TDTC-G101D:
    - Digital Half-NIM tuner for COFDM
    - Covers 3 Bands(From 48MHz to 862MHz for COFDM,
    - From 45.25MHz to 863.25MHz for CCIR CH)
    - Including IF AGC with SAW Filter
    - Bandwidth Switching (7/8 MHz) possible
    - DC/DC Converter built in for Tuning Voltage
     Internal(or External) RF AGC, Antenna Power Opti

MST6WB7GQ w Link_SM_17mb37
    kazikszach
    Level 35  
    Serwisówkę ściągnąłem na początku jak i instrukcję obsługi do tego modelu, ale w nich nie mogę doszukać się, czy odbiera DVB-T MPEG-4.
    Robiłem pierwszą instalację wybierając różne kraje, ale nic to nie dało.
    Zastanawia mnie tylko w trybie serwisowym informacja o aktywnej funkcji hotel mode, której nie mogę zmienić jak i informacja DVB-T nok.
    Flash U114 opisany 25P32V6G, może jego wsad uszkodzony.
    kazikszach
    Level 35  
    Dzisiaj trafił do zakładu kolejny Medion, MD 30200 DE-A, jest to takie samo chassis, różni się tym, że ma dotykową klawiaturę, w trybie serwisowym ma takie same ustawienia i diagnoza identyczna.
    Kanały analogowe znajduje, ale w nim nie mogę wejść w menu DVB-T, uszkodzona jest matryca bo po czasie pojawiają się pionowe zakłócenia.
    Kiedyś na Allegro była oferta sprzedaży takiego telewizora z informacją, że ma DVB-T MPEG-2, co chyba potwierdza moje doświadczenia, więc temat chwilowo w zawieszeniu.