Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie się komputera podczas uruchamiania Gier

24 Gru 2015 23:42 2082 20
  • Poziom 5  
    Witam.
    Osatnio mam problem 4-5 dni temu Komputer przy włączeniu niektórych gier
    się zawiesza. Wcześniej chodził dobrze. Gdy włączam grę wygląda to tak że próbuje włączyć grę i komputer się zawiesza nie wiem czemu. Próbowałem przed chwilą zrobić screena też się zaciął a przy grach takich jak League Of Legends działa dobrze przy just cause 2 dobrze a przy star wars Battlefront (2015) najnowsze nie działa zwiecha. Przy crysis 3 zawiesza się i przy Lego Star Wars III. Nie wiem co jest. Pomóżcie pls!!!

Dodano po 7 [minuty]:

A parametry są takie:

Procesor Graficzny: NVidia 430 GT
    Procesor: AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor
    Pamięć: 4,00GB Pamięci RAM (Użyteczne 4,00GB)
    Bieżąca Rozdzielczość: 1280 x 1024, 75hz
    Wersja Sterownika: 361.43
    System Operacyjny: Microsoft Windows 10 Home

PS: Crysis 3 i inne gry przedtem działały!!!
  • Poziom 11  
    Pierwsze co to podaj tem cpu gpu kiedy ostatnio czyściłeś komputer z kurzu? Może to wina sterownika karyt graficznej jeżeli instalowałeś aktualizacje? Ewidentnie to wina grzania jakiegoś podzespołu przynajmniej z tego co opisujesz. Być może to aktualizacje win10 ponieważ po ostatniej mój stytem zaczął chodzić tragicznie
  • Poziom 5  
    PS: Nie wyskakuje żadna informacja ani coś takiego np: jak BLUESCREEN na początku jak ten problem się pojawił było taki stuk i potem DRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR i tak cały czas i pomagał tylko restart. A po restarcie się nic nie zmieniło :\ nadal to samo i nic się nie dzieje gram tylko w lola i inne takie gry. Ale problem nie zniknął. Proszę o pomoc!

Dodano po 7 [minuty]:

Procesor Temperatury: CPU 26.5-27 | 25.3 |31.8 | 27.7
  • Poziom 12  
    spróbuj wyczyścić cały komputer bo problem możę też występować w zasilaczu komputera
  • Poziom 5  
    Dopiero co wgrany windows 10 dzisiaj 2 godziny temu 3 format już
  • Poziom 12  
    właśnie Windows 10 jest najgorszy i dlatego mogą być problemy
  • Poziom 5  
    Problemy były też na windows 8.1 i 8

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

Proszę o to GPU!

A jak robie screenshoota przez guzik Print Screen to też się komputer zawiesza.
  • Poziom 5  
    A propo czyszczenia z kurzu do dawno ;/
  • Poziom 11  
    A powiedz mi jaki masz zasilacz chodzi o marke i model? moze jak masz 2 kosci ramu to spróbuj po jednej wyciagac i sprawdz czy to sie dzieje dalej.
  • Poziom 13  
    A stało się to po jakimś szczególnym wydarzeniu? Bluescreen? Komputer nagle padł... Prąd odcięło i po tym źle zaczął pracować? Czy tak po prostu zaczął się zacinać bo tak?
  • Poziom 5  
    Zasilacz:
    Model: #2597 LPK12-30E 3*Sata PCI
    500 w
    FABRYCZNY

Komputer ma z rok fabryczny zasilacz
  • Admin grupy komputery
    Zrób pomiar napięć zasilacza miernikiem, lub wymień go na inny do testów.
  • Poziom 5  
    Jakim miernikiem?

Dodano po 37 [sekundy]:

Nie posiadam takiego miernika żeby zmierzyć.

Dodano po 36 [minuty]:

Może to być wina braku sterowników do koprocesora?
  • Poziom 11  
    Nie powinna to być wina braku sterowników bo windows znajduje sobie je sam tak żeby działało. To przejdź się do reala lub jakiegoś marketu i kup najtańszy multimetr cyfrowy(jak nie wiesz jak wygląda wpisz sobie w google) kosztuje koło 20 zł i tam masz woltomierz którym możesz zrobić pomiary. Próbowałeś wyciągnąć pamięć ram o ile masz 2 kości?
  • Poziom 5  
    mam 2 kości i nie próbowałem. Na razie patrze na sterowniki na te brakujące.
  • Poziom 11  
    No to po co pytasz o pomoc? Na sterowniki możesz sobie patrzeć ale jak wcześniej dobrze chodziło to raczej nie będzie ich wina tym bardziej że zrobiłeś reinstalacje systemu i dalej to samo pozatym przy naciśnięciu print screen nie ma możliwości żeby sterownik zawiesił komputer.
  • Poziom 12  
    spróbuj się przesiąść do Windows7. a tak wogóle to ty masz port USB 3.0 czy 2.0?
  • Poziom 5  
    Mam 2.0 port usb a co??
  • Poziom 43  
    Podmień zasilacz na inny. Akyge wyrzuć do kosza bo to nie zasilacz. Wklej screen z Menadżera urządzeń.
  • Poziom 5  
    Juz mam przeinstalowałem system. I wszystko działa oprócz gier z origin bo przy uruchamianiu gry pisze tak: "ActivationUI.exe - Błąd aplikacji"

Komunikat: "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.