Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II - Odpalał i gasł, teraz już nie odpala.

Hip3q 25 Gru 2015 08:35 1806 7
  • #1 25 Gru 2015 08:35
    Hip3q
    Poziom 2  

Witam,

Mam Scenica II 2004r. 1.6 16V po zakupie (w tym roku) wymieniłem rozrząd, filtry, olej etc... (podstawa po kupnie), moją uwagę po tym zabiegu przykuło zgrzytanie przy pierwszym starcie (odpaleniu) za drugim odpalał już normalnie. Następnym objawem, od około 2 tyg. temu była czasami wyczuwalna woń benzyny (może nie mieć z tym nic wspólnego) a wczoraj niestety przestał odpalać, tzn. odpalał a po około 5-10 sek gasł (oczywiście przy odpaleniu za 1 razem dalej było słychać zgrzytanie). Po kilku próbach odpalenia do pracy pojechałem ze znajomym. Dziś rano chciałem sprawdzić czy mu się polepszyło, niestety, teraz tylko słychać zgrzyt, kontroli się zaświecą, wyskoczy komunikat System ASR Off i gaśnie (w sumie to nawet nie zakręci).

Czytałem, iż winowajcą może być KZFR ale mój mechanik (jak auto jeszcze jeździło) powiedział te to zgrzytanie to zbyt słabe ciśnienie oleju i dlatego tak jest, że wystarczy mu tylko przygazować.

I tutaj kieruje pytania do was:

1. Czy to jednak jest wina KZFR? może ktoś miał podobne objawy?
    2. Czy ktoś z was zna dobrego mechanika w Piotrkowie Trybunalskim, który ewentualnie może scholować auto do warsztatu (lub ewentualnie podjechać i podpiąć CLIPa)?

Pozdrawiam:
    Hip3q

0 7
  • Pomocny post
    #2 25 Gru 2015 09:12
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Mógł ci paść akumulator.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Gru 2015 09:16
    cezars65
    Poziom 24  

Na 100% ten mechanik spindolił tobie tę robotę. Prawie sam sobie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie. Kolego cudów nie ma , silnik jak twierdzisz przed operacja wymiany rozrządu pracował poprawnie. Obstawiam że przy nakładaniu nowego paska na koła - a jest on szeroki i sztywny i do tego jeszcze nie miał założonych blokad . Przestawiło się któreś z kół o jeden ząbek i jest jak jest. Kolego , po poprawnie wykonanej wymianie paska silnik powinien dać się uruchomić bez najmniejszych problemów - czyli tak jak przed wymianą. Niech ten mechanik nie zwala winy na niskie ciśnienie oleju - bo przecież przed wymianą było wszystko ok. Pozostaje tobie tylko procedura reklamacyjna na tę usługę , ale może być ciężko. KZFR też tak się nie zepsuje nagle . Zanim ono padnie i spowoduje np. spadek mocy i brak zrywności auta , to daje o sobie znać charakterystycznym hałasem - cykaniem . Ale po niepoprawnym złożeniu układu rozrządu koło owe może ulec uszkodzeniu od razu.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Gru 2015 09:31
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #5 25 Gru 2015 09:47
    Hip3q
    Poziom 2  

DJ ANNUS napisał:
    Mógł ci paść akumulator.

Aku jest nówka, ma zaledwie 4 miechy dlatego go z góry wykluczyłem.

cezars65 - to, że mechanik coś spindolił to wiem, pytanie teraz tylko co padło, nie chce wymieniać pół silnika nie stać mnie na to. Wymiana rozrządu była w marcu, więc jeżeli to jest to, to nie padło odrazu. Sypało się przez 7 miesięcy +/-. Nie jestem mechanikiem, czytać dużo czytałem i wszystko wskazuje na KZFR ale wole dla pewności jeszcze się dopytać. Cykania nie było, były tylko zgrzyty podczas pierwszego uruchomienia (po dodaniu gazu pozgrzytało i działało, bez gazu pozgrzytało i zgasło, dopiero za drugim odpalił bez problemów). Przed wymianą rozrządu tak jak pisałem palił bez problemów dlatego obstawiałem na coś co jest z tym związane.

grala1 - rozrusznik pracuje jak marzenie, problemów z kręceniem nie ma, no w sumie nie było, przy ostatnich dwóch próbach miał pewne problemy (chchłał jakby nie miał paliwka a przy kolejnej próbie tylko zazgrzytało) ale obstawiam, że to coś raczej innego, tym bardziej, że jak pisałem, odpalał ale po chwili zgasł.

Obecne objawy są takie, zazgrzyta, zakręci, choinka (standardowo) się zaświeci i nie odpali. Teraz już nawet nie odpala.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Gru 2015 10:01
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Hip3q napisał:
    Teraz już nawet nie odpala.

Więc czekamy do wtorku na diagnozę.

0
  • Pomocny post
    #7 25 Gru 2015 12:52
    cezars65
    Poziom 24  

Kolego nie pozostaje nic innego jak rozebrać co trzeba i dojść organoleptycznie do rozrządu i wtedy po obejrzeniu ocenić , bez tego to wróżenie z fusów .

0
  • #8 11 Paź 2016 08:04
    Hip3q
    Poziom 2  

Witam,

W całości zapomniałem o tym wątku...

Problemem okazał się wadliwy czujnik położenia wałka oraz elektrozawór. Po wymianie czujnika i wyczyszczeniu elektrozaworu silnik pracuje całkiem dobrze.

Pozdrawiam.

0