Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie pilota do centalki CRS-435x

25 Gru 2015 11:30 2598 5
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam starą centralkę prawdopodobnie firmy Inel typ CRS-435 X. Popsuł się stary pilot i dokupiłem nowy Inel PIL-02XB. Niestety mam problem z zakodowanie. Znalazłem instrukcję do centralki CRS-435 XG ale jest zupełnie inna. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć czy się da zakodować takiego pilota do tej centralki a jeśli tak to w jaki sposób.
    Z góry dziękuję.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Niestety nie da się...
    To jest centrala z kodem stałym ustawianym za pomocą dip switch-y.
    Pilot powinien mieć takie same ustawienia jak w centrali.
    Jeżeli znajdziesz starego działającego pilota możesz spróbować dokupić pilota "uniwersalnego" na kod stały 433MHz i go skopiować, ale gwarancji 100% nie ma.
  • Poziom 1  
    Kolego,
    Mam podobny problem i właśnie chciałem zakupić pilot o którym piszesz. Nie zgodzę się z tym, że instrukcja jest inna (chodzi o programowanie). Czytałem instrukcję do CRS-435XG i załączyłem do CRS-435X. Proszę o informację, czy pomogło, bo też się przymierzam. Poza tym czy propozycja pilota uniwersalnego o 433MHz do centralki z odbiornikiem 435MHz zadziała?

PS. Instrukcję otrzymałem w odpowiedzi na moją prośbę od producenta.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Kolego damimaci.
    Gdybyś zwrócił uwagę i prównał wygląd centrali X i XG z centralą kolegi janusz_Zgr to sam byś odkrył że to nie te same urządzenia. Jest napisane również:
    janusz_Zgr napisał:
    Mam starą centralkę prawdopodobnie firmy Inel typ CRS-435 X

i właśnie to "prawdobodobnie" robi wielką różnicę....
  • Poziom 3  
    Marek J. napisał:
    Niestety nie da się...
    To jest centrala z kodem stałym ustawianym za pomocą dip switch-y.
    Pilot powinien mieć takie same ustawienia jak w centrali.
    Jeżeli znajdziesz starego działającego pilota możesz spróbować dokupić pilota "uniwersalnego" na kod stały 433MHz i go skopiować, ale gwarancji 100% nie ma.

Dzień dobry, a czy wystarczy ustawić tak samo przełączniki w centrali i pilocie? Czy potrzebne jest jeszcze jakieś kodowanie i zapamiętywanie? Nie mogę znaleźć instrukcji do tej CRS-435X, są tylko do CRS-435XG.