Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 1.6 16v Z16XE - Jaki kupić dobry/b.dobry rozrząd?

alterro 25 Gru 2015 14:21 1374 5
  • #1 25 Gru 2015 14:21
    alterro
    Poziom 11  

Witam.
    Chcę kupić komplet części potrzebnych do wymiany rozrządu w samochodzie:
    ASTRA G 2002r 1.6 16V Z16XE. Niska cena nie jest priorytetem.

Nie znam opinii i stosunku jakości do ceny w zamiennikach.

Czy moglibyście polecić mi dobry pełny komplet z którym mógłbym podjechać do mechanika?

0 5
  • #2 25 Gru 2015 14:31
    cezars65
    Poziom 24  

Pasek Gates , rolki i pompa SKF moga być . Można to skompletować np. w Inter - Cars .

0
  • #3 25 Gru 2015 15:46
    alterro
    Poziom 11  

Dziękuje za szybką odpowiedź.

I to będzie wszytko....mam na myśli uszczelki itp.?

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

a co uważasz o takim zestawie?

http://allegro.pl/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.html

Moderowany przez domex32:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

0
  • #4 25 Gru 2015 16:02
    Kune
    Poziom 23  

Ja proponuje wymiane we firmie, ktora sama kupi czesci. W przypadku zerwania paska/innej awarii dochodzisz praw w warsztacie, w przeciwnym razie masz duze szanse na spychologie. Warsztat na wadliwe czesci, sprzedawca na blad w montazu.

2
  • #5 25 Gru 2015 16:09
    domex32
    Moderator na urlopie...

U mnie klient, przychodzący że swoim rozrządem, nie ma żadnej gwarancji, takie przekonanie panuje chyba w większości warsztatów.

Przełamanie palcami paska, może za parę tys km, spowodować zerwanie, i to jest powód, dlaczego gwarancji na elementy przyniesione przez klienta, nie udziela się.

Podobnie z pompą wody, kiedy to na sucho dla zabawy obracamy sobie ją w rękach przed montażem.

0
  • #6 25 Gru 2015 20:55
    RafalGT2
    Poziom 20  

A ja pompy SKF bym nie włożył i już nigdy nie włoże 4 mi juz ciekły oczywiście producent wymienił w ramach gwarancji ale zeby po kilku tysiącach zaczęły cieknąc wiec łożyska itp z SKF pompy wody zdecydowanie nie. Wstawiam pompy HEPU Grafa Aqua Dolz i nie mialem problemów. Paski Dayco Conti Ina unikam Bosha jeden już pękł co do rolek tylko Ina Ruville. Co do obracania pompy wody na sucho nigdy nie słyszałem nic bardziej dziwnego jeśli pompa miała by się uszkodzić od tego minuty by nie wytrzymała w aucie gdzie panują zmienne warunki poza tym zapraszam do przeczytania instrukcji montażu gdzie producenci po montażu a przed zalaniem płynem zalecają obrócić pompę wody i sprawdzić czy kreci sie bez oporów

0