Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nagle zaczął się zacinać

25 Gru 2015 14:56 2574 7
  • Poziom 5  
    Witam, tak wiem że było już trochę takich tematów przeczytałem wiele i trochę pomogło lecz nie do końca.
    A więc zaczynając od początku to wczoraj odpaliłem sobie grę wszystko śmigało jak zawsze dobrze aż nagle gra się zacięła(najpierw wszystko stanęło potem czarny ekran i nic się nie dało zrobić). Menadżer zadań nie uruchamiał się więc czekałem i po jakiś 20 min zdecydowałem że zrestartuje komputer(dodam że zrobiłem to pierwszy raz od chyba 2 lat bo tyle mam ten komputer, tzn. w tedy go kupiłem). Po restarcie komputer nagle zaczął się zacinać wszystko się długo ładowało, kombinacja ctr+alt+delete zawieszała system na amen. Przejrzenie czegokolwiek na dysku nie było możliwe(u góry ładował się zielony pasek, tak jak normalnie tylko ze zamiast zniknąć po sekundzie ładował się z 2 min po czym przed samym końcem stawał i pisało coś w stylu "brak plików"). Po ok.30 min udało się uruchomić tryb awaryjny(na win 8.1 nie jest to takie łatwe jak kiedyś..), pousuwałem wszystkie zbędne gry, programy, filmy, zdjęcia itp. Usunąłem także avasta i wgrałem na nowo. Po uruchomieniu w normalnym trybie komputer chodzi płynnie lecz każda zmiana na dysku(tak to nazywam lecz nie wiem czy to dokładnie zmiana na dysku zebyscie mnie zle nie zrozumieli :) czyli usunięcie, zainstalowanie lub kopiowanie czegoś zaczyna się zamulaniem całego systemu. Prosiłbym o jakieś rady, czy dysk jest do wymiany czy to może wina czegoś innego. Dodaje ss'y o które w większości tematów prosili. Skanuje system avastem juz godzine i mam dopiero 6%.. dla pewności użyje potem innego antywirusa jeszcze.
    Martwi mnie jeszcze ta temperatura cpu, w wakacje pierwszy raz sprawdziłem temperature tym programem i jest taka aż do teraz gdy rozmawiałem kiedyś z "serwisantem" czy kimś w tym stylu powiedział olewając że mam się tym nie przejmować.

Komputer nagle zaczął się zacinać Komputer nagle zaczął się zacinać Komputer nagle zaczął się zacinać Komputer nagle zaczął się zacinać
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kolego, wypada podać specyfikację sprzętu, nie wiemy o czym rozmawiamy.
    Smart dysku, trzeba pokazać całość, a nie tylko fragment (rozciągnij ten obraz aby były widoczne wszystkie parametry)
    Temperatura CPU stanowczo za wysoka, trzeba wykonać konserwację układu chłodzenia z wymianą pasty/termopadów.
  • Poziom 5  
    Masz rację przepraszam, nie za bardzo się na tym znam więc stąd moja nie uwaga.
    Podam tylko to co znam ponieważ niestety komputer dostałem kiedyś w prezencie i nie wiem gdzie są jakiekolwiek papiery od niego.
    Procesor: Intel Celeron G1610 2,4 GHz 2 MB
    Chipset: Intel H61
    Pamięć RAM: 4 GB DDR3 1066 MHz
    Dysk twardy: 500 GB SATA 5400
    Windows 8.1 oczywiście legalny
    Zasilacz jest to pewnie jakiś noname, przynajmniej tak mi się teraz wydaje bo widzę że nigdzie nawet nie ma marki ani nic, na kartce gdzie kiedys zapisałem co wiedziałem o tym komputerze też nic nie mam o nim.
    Dołączam jeszcze ss z everesta. Jeżeli coś jeszcze jest potrzebne to jeśli mogę prosić o dokładny opis bo jestem zielony w tym wszystkim.

• Poziom 5  
    Tutaj jest ss z HW a zasilaczowi się za chwilę dokładnie przyjrzę.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

A więc otworzyłem komputer i odnalazłem naklejkę:
    ATX 12V 2.2 COMPATIBLE
    Znalazłem na internecie dokładnie taką samą naklejkę z wyjątkiem fragmentu zaznaczonego na czerwono którego u mnie nie ma.
    Mam nadzieję że to coś pomoże.

Dodano po 4 [minuty]:

Wracając jeszcze do wcześniejszego wpisu
    Płyta Główna: ASRock H61M-VG3
  • Poziom 5  
    Jakiś pomysł co to może być?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zasilacz firmy LOGIC, tak jak wcześniej proponowałem, co najmniej pomiary napięć, a bardziej wiarygodny test, to podstawienie innego zasilacza.
    Otwórz go i sprawdź stan kondensatorów w nim, przy okazji zobacz jak one wyglądają też na płycie.
  • Poziom 5  
    Dopiero wróciłem do domu i widzę że na razie wszystko działa jak należy więc dziękuję za pomoc jak coś będzie nie tak to jeszcze się odezwę.