Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion nx302e - po aktualizacji biały ekran

25 Gru 2015 16:45 1551 2
 • Poziom 8  
  Czesć panowie. Radyjko Clarion NX302e, System w radyjku to Windows Embedded CE6. Chciałem zrobić aktualizacje do nowszej wersji, oczywiście pliki ściągnięte ze strony Clariona. Soft A48-V2.01.0054.13-10 miał być zmieniony na A48-V2.01.0055.13-10. Tak jak w instrukcji na stronce pisało, wrzucić na kartę micro sd, włożyć do radia i włączyć. Wszystko było ok, na białym ekranie pojawiło się download i pasek aktualizacji. Procenty szły w górę aż do 99% i tak już zostało, tak jakby się zawiesiło. Po 20 minutach wyłączyłem radyjko. Po ponownej próbie włączenia na radiu pojawia się po 2 sekundach tylko biały ekran i nic więcej. Ściągnąłem jeszcze raz dla pewności aktualizację i wziąłem inną kartę sd, lecz nic to nie daje, ciągle biały ekran. Koledzy czy jest możliwość aby radyjko jakoś ożywić. Aktualizacja zapewne zawiesiła się na 99%, stare pliki zostały skasowane, teraz brakuje plików startowych, bo nie rusza z karty aktualizacja ponownie. Jest jakieś wyjście z sytuacji?
  Clarion nx302e - po aktualizacji biały ekran


  Pliki które wczuciłem na karte sd są dwa, o nazwie:

  1. HKUpdate - jest to plik konfiguracyjny
  2. Image.bin


  plik konfiguracyjny wygląda tak:

  [FORMAT]
  Enable= 0

  [NBOOT]
  Enable= 1

  [EBOOT]
  Enable= 1

  [CONFIGINFO]
  Enable= 1

  [LOGO]
  Enable= 1

  [NK]
  Enable= 1

  [APPLICATION]
  Enable= 0


  Całość aktualizacji na stronie clariona jak cos: http://www.clarion.com/xe/en/support/software/NX302E/
 • PCBway
 • Użytkownik usunął konto  
 • PCBway
 • Poziom 8  
  Tak, wiem ze miało dojsć do 100%, powinno się samo zresetować i załączyć, ale ewidentnie coś się przywiesiło przy 99% i brak dalszej reakcji więc zdecydowałem się na wyłączenie zasilania po jakims czasie.
  Jesli wypuszczają aktualizację wydaje mi się że coś musi być poprawione w niej, tak jak z aktualizacjami na tel czy telewizor. Drobne poprawki zapewne.
  No dobrze, czyli pozostaje raczej wgranie oprogramowania programatorem. Kolego "Bogdan K" , wiesz może jak zrobić taki programator lub chociaż kogo pytać na elce o takie rzeczy, lub kto mógłby się podjąć tego. Dziękuje;)