Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MySQL - Otworzenie pliku .sql

osonamaja 25 Gru 2015 17:08 1269 9
  • #1 25 Gru 2015 17:08
    osonamaja
    Poziom 8  

Witam.

Chcę jedynie otworzyć ważący ponad 100MB plik .sql.
    Do tego celu pobrałem najnowszego (aktualnie 4.5.3) phpMyAdmin z oryginalnej strony. Wypakowałem do C:/Apache/htdocs, skonfigurowałem plik config.inc.php.
    Wpisywałem skonfigurowany adres i dla pewności adresy domyślne, ale to nie działało. Pobrałem także EasyPHP-DevServer, uruchomiłem, wpisałem adresy, ale także bez pomyślnego skutku.
    Restartowałem przeglądarkę i komputer. Pozostaje to samo.

Możecie przesłać swój folder lub plik z domyślną stroną config.inc.php albo poradzić jak najłatwiej przeglądać plik .sql?

0 9
  • #2 25 Gru 2015 17:15
    xury
    Poziom 38  

Pytanie w jakim celu chcesz go otworzyć?.
    Plik bazy danych nie otwiera się tylko odpytuje o potrzebne dane.

0
  • #3 25 Gru 2015 20:10
    osonamaja
    Poziom 8  

Chcę go przeglądać jak przed back-upem, czy to jest trudne???

-1
  • #4 25 Gru 2015 21:47
    rufek90
    Poziom 23  

Czemu nie użyjesz np. notepad++ ? Chcesz jedynie przeczytać zawartość pliku?

0
  • #5 25 Gru 2015 22:59
    osonamaja
    Poziom 8  

OK, więc otworzyłem mój ponad 100MB plik notepadem i whoooooooooooooo!!! :D mogę sobie scrollować w nieskończoność wśród wszystkich znaków ASCII . To najpiękniejsze co w życiu robiłem!!! :spoko: Dzięki chłopaki za najcudowniejszy prezent w życiu!!! :spoko: Współczuje wszystkim ludziom którzy nie przeglądają internet przez notatnik. :sm9: Ale pomimo tego moim marzeniem jest pójście dalej i przeglądanie internetu w kodzie maszynowym. :) Ależ byłem głupi próbując włączyć plik poprzez EasyPHP czyli zestaw PHP, Apache, MySQL, PhpMyAdmin, Xdebug. :D Kocham Was :please:

0
  • #6 25 Gru 2015 23:09
    rufek90
    Poziom 23  

osonamaja napisał:
    Przeczytaj otwierający temat post i pomyśl o po co używałem phpMyAdmin czy EasyPHP.

Jak rozwiązałeś problem to zamknij temat. Jeżeli nie, to doprecyzuj pytanie

0
  • #7 25 Gru 2015 23:14
    osonamaja
    Poziom 8  

Pytanie -
    Jak otworzyć plik .sql w jego docelowej/oryginalnej/przeznaczonej formie (a nie jako wieszający notpad ciąg symboli ASCII.)?

0
  • #8 25 Gru 2015 23:16
    rufek90
    Poziom 23  

osonamaja napisał:
    Pytanie -
    Jak otworzyć plik .sql w jego docelowej/oryginalnej/przeznaczonej formie (a nie jako wieszający notpad ciąg symboli ASCII.)?

Można postawić lokalnie serwer bazy danych i wywołać zapytania znajdujące się w posiadanym pliku.

Edit: po instalacji podłączasz się do swojego serwera za pomocą jakiegoś oprogramowania do obsługi bazy i w nim wywołujesz zapytania z pliku. Do MySQL możesz użyć HeidiSQL - wyobraź sobie, że on ma opcję aby treść pliku załadować do edytora zapytań przed wywołaniem. Wtedy można w nieskończoność scrollować ciągi ascii

0
  • #10 26 Gru 2015 07:26
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Temat uważam za wyczerpany. Zamykam.

Jeśli autor ma inne zdanie, to po zapoznaniu się z podlinkowanym materiałem, proszę skontaktować się z moderatorem.

0