Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bentone - stg 120/2 - siemens lmg21.230b27b Nie włącza się

25 Gru 2015 20:29 1302 6
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z palnikiem z 2007 roku do tej pory chodził bez problemowo, ostatni przegląd po gwarancyjny wykonany 2 lata i 8 miesięcy temu. Palnik jak w temacie Bentone stg 120/2 z automatem siemiens lmg21.230b27b

Wydaje mi się ze to problem elektryczny ponieważ zaraz przed awarią wybił rożnicówkę i bezpiecznik typu S.

Znalazłem kilka schematów sterownika tego palnika

Oraz manuale do palnika i do automatu siemens w załączniku.

Z manuali dowiedziałem się że sterownik podaje kody błędów które jutro sprawdze czy coś pokazuje.

Ponieważ nie mam doświadczenia z palnikami przydałby się ktoś kto zna się na tym i potrafi po kolei naprowadzić na to od czego zacząć spawdzać żeby ustalić z czego wynika problem.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • spec od auto-elektro
    A jest podlaczony?
  • Poziom 11  
    Tak jest podłączony.
    Jak widać na zdjęciu palnik nie ma łatwego życia jest zamontowany w komorze wędzarniczo-parzelniczej i sporo dymu jest na produkcji (dodam że tłustego dymu).
    Palnik napięcie dostaje z sterownika mikster mc-100 future w sterowniku są przekaźniki 12v na 230v , później przed palnikiem jest jeszcze jeden mocniejszy stycznik i napięcie dociera do palnika. Do palnika są podłączone 4 kable 1-fazowy, 2-zero robocze, 3-zero z różnicówki i 4-kabel który nie wiem do czego jest nie wiem czy nie alarm, jutro zamierzam to sprawdzić. Tak samo czy pokazuje jakieś kody błędów na automacie siemensa.
    Choć jak teraz spytałeś to nie wiem czy zero robocze jest podpięte w czwartek sprawdziłem tylko próbówką czy jest napięcie na kablu. Szkoda że nie wziąłem miernika by sprawdzić czy zero też jest.
  • Poziom 11  
    Wygląda na to że jest spalony automat siemensa. Są na nim diody i powinny się świecić, a nie świecą. Miałem nadzieje że przytrzymam jumpera na automacie i wymruga mi kod błędu. Sprawdziłem też silnik dmuchawy, podejrzewałem go że nie działa - normalnie wchodzi na obroty. Napięcie dochodzi sprawdziłem też czy zero robocze jest - wynik jest. Nie wiem co jeszcze można sprawdzić - za chwilkę wybieram się jeszcze przemierzyć reszte obwodów czy gdzieś nie ma zwarcia. Napięcie na sterownik też dochodzi. Jakieś pomysły co jeszcze zrobić ?
  • Poziom 11  
    Reszta elementów sprawdzona elektrozawory sprawne, silnik sprawny, iskrownik tez. powielacz napięcia danfossa także.
    Rozebrałem automat wygląda na przepalony bezpiecznik i spalony warystor, choć warystor nie pękł. Jutro pojadę na giełdę elektroniczną i kupie te bezpieczniki i warystory. Zobaczymy co z tego wyniknie.
  • Poziom 11  
    Przelutowany warystor, wymieniony bezpiecznik. Automat działa. Palnik tez.
    Jak by ktoś potrzebował to bezpiecznik 6,3A a warystor to S14K300

Dodano po 4 [minuty]:

Teraz mam jeszcze jedno pytanie nie zna ktoś firmy serwisowej bentone w Małopolsce żeby zrobić przegląd, wymienić to co się już zużyło i oraz wyregulować palnik.