Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus Evo 30 FF - Zdalne wyłączanie przez gniazdko z pilotem

25 Gru 2015 20:31 804 9
  • Poziom 35  
    Piec w pełni sprawny ze spalaniem z komorą zamkniętą ale nie kondensacyjny.
    Moje pytanie jest następujące, mam go zamontowanego w warsztacie samochodowym w miejscu do którego dostęp nie jest zbyt komfortowy jeżeli jest dużo aut/części w środku (dużo robót w toku itp.), i zamontowałem sobie adapter gniazda 230V ze sterowaniem pilotem dlatego gdy wychodzę na dłużej z warsztatu to chciałbym sobie po prostu pyknąć OFF na pilocie i przyoszczędzić trochę gazu.
    Czy to bezpieczne dla pieca żeby go tak po chamsku wyłączać z prądu, czy może lepiej jednak przejść przez ten warsztat i wyłączyć przyciskiem na piecu.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista elektryk
    Bezpieczne ? niekoniecznie, zaoszczędzisz coś ? też pewnie nie - po prostu zamontuj regulator pokojowy bezprzewodowy, jak będziesz wychodził wciśniesz księżyc (obniżenie temperatury) po powrocie słoneczko (temp. dzienna,komfortowa) i to wszystko.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Ale ten regulator pokojowy to pewnie kosztuje swoje do takiego pieca....
    Zapytam jeszcze co się może uszkodzić przy takim wyłączaniu jak ja stosuję?
  • spec od auto-elektro
    A tak z 200zl
  • Poziom 35  
    Jacek79 napisał:
    A tak z 200zl

Plus wiercenie w lanym grubym zbrojonym stropie, płytkach i kabel, pomyślę nad tym...

Dzięki panowie za porady, ale jeszcze pytanko co się stanie jak będę wyłączał z prądu po chamsku jak do tej pory.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Radzę jednak regulator radiowy. Bez wiercenia nadajnik w gnieździe przy kotle np. Eurostar 2006 TXRX dlatego że raptownie wyłączenie w trakcie pracy może niekiedy wywołać error. Aristony tak mają.
  • Poziom 35  
    No u mnie nie było żadnego Errora jeszcze (pomijając zapchany filtr do CO, ale to też nie error tylko dziwne szumienie wody), ale dzięki za odpowiedź dzisiaj. Mam to wyczulone i sprawdzam często ten filterek.

Jeszcze jedno pytanko co może być przyczyną że czasami (normalne ciągłe działanie) tak przy odpalaniu bucha że aż słychać w całym pomieszczeniu. Nie zawsze, ale czasem przy niskiej temp. na zewnątrz to wydaje mi się że bardziej. Zaznaczam że ma doprowadzone czyste powietrze amelinową rurę z zewnątrz.

PS. Piec działa w układzie otwartym ze zbiornikiem wyrównawczym (w tym modelu się tak da), bo jest sprzęgniety z kotłem węglowym/wszystkopalnym CO (panowie wiecie warsztat, czasami się paleta trafi czy tektura, z wysyłki częsci itp., szkoda wyrzucać lepiej do pieca wrzucić, oszczędność gazu jakaś jest), myślę że do buchania to nie ma znaczenia, od tego małego ciśnienia to najwyżej mi się nagrzewnica zakamieni itp., ale piszę na wszelki wypadek.
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    https://www.instalacje24h.pl/m/Termostat-pokojowy-T6360-10A(3,51302,5909).aspx
    Tutaj masz zwykły termostat on/off a w bunkrze chyba nie masz tego zakładu żeby nie szło tego przewiercić.

Masz jeszcze jedno rozwiązanie - ale potrzebny elektryk. Pod obecne sterowalne gniazdko podłączasz przekaźnik 230V - stykami on/off sterujesz pracą kotła.
    Jednak ekonomiczniejszy i bardziej funkcjonalny będzie typowy termostat pokojowy.

Co do wybuchowego odpalania - wiele rzeczy może być przyczyną - kiedy ostatni przegląd robiłeś ( w sensie firma serwisowa) ?
  • Poziom 35  
    kasprzyk napisał:
    https://www.instalacje24h.pl/m/Termostat-pokojowy-T6360-10A(3,51302,5909).aspx
    Tutaj masz zwykły termostat on/off a w bunkrze chyba nie masz tego zakładu żeby nie szło tego przewiercić.

Masz jeszcze jedno rozwiązanie - ale potrzebny elektryk. Pod obecne sterowalne gniazdko podłączasz przekaźnik 230V - stykami on/off sterujesz pracą kotła.
    Jednak ekonomiczniejszy i bardziej funkcjonalny będzie typowy termostat pokojowy.

Co do wybuchowego odpalania - wiele rzeczy może być przyczyną - kiedy ostatni przegląd robiłeś ( w sensie firma serwisowa) ?

Nigdy. Zachowywał się tak od początku. Instalowany zgodnie z wytycznymi (np. szerokości rury nawiewowej/komina/oryginalna przejściówka za 100 zł do komina itp) i zgodnie ze sztuką. Wydaje mi się że jak ktoś odkręci gorącą wodę na chwilę, piec się włączy, wyłączy, później włączy za 20 sek. znowu bo ktoś odkręci i wyłączy, to za trzecim razem już na piecu będzie takie puuuch. Ja się już przyzwyczaiłem ale nie wiem czy to norma. Filtry czyszcze sam.

Ten pomysł z przekaźnikiem do sterowalnego gniazdka jest genialny - i dalej drutkami pod przycisk on/off w piecu. Super. Elektryka nie potrzeba, to dla mnie jak dłubanie wykałaczką w zębach.
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Jarosx9 napisał:

Ten pomysł z przekaźnikiem do sterowalnego gniazdka jest genialny - i dalej drutkami pod przycisk on/off w piecu. Super. Elektryka nie potrzeba, to dla mnie jak dłubanie wykałaczką w zębach.

No to masz temat rozwiązany.
    Co do kotła - a uruchamiany przez serwis był - ciśnienia minimalne maks na zespole gazowym sprawdzone ?
    Niestety na odległość trudno coś doradzić.