Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-6700 paper jam

fuser 14 Cze 2005 16:09 1470 6
  • #1 14 Cze 2005 16:09
    fuser
    Poziom 23  

a ja mam taką ciekawostkę:
    Drukarka za wcześnie nakłada obraz i to na tyle, że prawie cały przenosi się na transfer. Papier przechodzi przez rejestrację i się jam'uje przed bębnem. Flaga przed rejestracyjną OK, czujnik też sprawny. Czasami uda się pół strony wydrukować zanim się zatnie (końcówka obrazu na kartce, reszta wcześniej na transferze). Co Wy na to ?

0 6
  • #2 15 Cze 2005 11:43
    Woter
    Poziom 19  

wymień czujnik rejestracji, (ten który daje informację o starcie lasera),

a moze podczas rozebrania źle podpiąłeś czujniki, może odwrotnie ??

0
  • #3 15 Cze 2005 12:11
    fuser
    Poziom 23  

nic nie odpinałem. Czujnik jest sprawny, bo pokazuje zacięcie papieru. Według mnie ta usterka jest nieprzyczynowa, tzn. najpierw pojawia się reakcja (nałożenie obrazu), a potem pobudzenie (uruchomienie czujnika). Jak czujnik nie będzie dawał informacji o starcie lasera (albo za późno), to pod bębnem będzie biała kartka, albo obraz będzie przesunięty na koniec (patrząc w kierunku przejścia papieru).
    Nie wiem czy dobrze rozumuję...

0
  • Pomocny post
    #4 15 Cze 2005 13:11
    Woter
    Poziom 19  

Proponuje wyczyścić gruntownie całe wnętrze i wszystkie płyty główne, może jest jakiś układ zasypany tonerem, i jest przebicie.

0
  • #5 15 Cze 2005 14:21
    fuser
    Poziom 23  

padło sprzęgło rolki rejestracyjnej. Dzięki za sugestie.

0
  • #6 15 Cze 2005 21:59
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

Do pelni szczescia...radzilbym wymienic jeszcze ten czujnik...mialem kilka przypadkow...kiedy drukarka zacinala sie bez konkretnej przyczyny...po kilkudziesieciu godzinach siedzenia nad nia....litrach potu ;) ....podmienianiu wszystkiego co sie dalo ;) ....okazalo sie, ze starla sie flaga w tym czujniku....i drukarka glupiala w najmiej oczekiwanym momencie....zwykla mala "kreseczka" plastiku ;) starta o 0,5 milimetra :)

Pozdrawiam

0
  • #7 16 Cze 2005 13:11
    fuser
    Poziom 23  

drukarka ma ledwo 70000. Flaga nie wygląda na wytartą...
    Przy wytartej fladze będzie później załączać laser, wydruk opóźniony. U mnie ramka wygląda na równo rozmieszczoną na kartce, ale dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów