Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv UHD 55cali pod komputer do 5000

tokakoka 26 Gru 2015 01:29 840 9
  • #1 26 Gru 2015 01:29
    tokakoka
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Szukam dobrego, niedrogiego telewizora UHD 55cali, który zawiśnie u mnie na ścianie w cenie do około 5000zł
    Do telewizora będzie podpięty przez amplituner: komputer i kilka konsol.
    Telewizor głównie do obsługi komputera z kanapy (internet, youtube, total commander) oraz Gry (PC, Konsole) i Filmy (PC) telewizja nie będzie na nim oglądana :)

Funkcje dodatkowe (zakrzywiony ekran, smart TV, kamerka, lepsze audio itp) nie interesują mnie kompletnie. Ma dobrze świecić kolorowo i na czarno z nie za dużym inputlagiem ;)

Zakup planuję w połowie stycznia 2016, żeby markety troszkę wyluzowały z promocjami. Zawsze robię wielki re-search przed zakupem czegokolwiek ale telewizorów jest tyle, że ciężko się zdecydować na coś konkretnego.

Do tej pory miałem 39calową Bravie z 2013r, ale zmalał mocno na ścianie więc oddałem rodzicom.

• #2 26 Gru 2015 16:16
    tokakoka
    Poziom 2  

Sorki zapomniałem dodać odpowiedzi na pytania:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4m x 4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m czasami 1,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost, czasami pod kątem 30stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor używany w nocy nie będzie światła słonecznego
    7. Jaki masz obecnie telewizor? obecnie żaden, wcześniej miałem 42calowego EasyTouch bleee, po nim już 39 calową Bravie z 2013, modelu nie pamiętam bo oddałem go 2 tygodnie temu.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, niski inputlag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy HDMI
    10 .Jakie urządzenia? tylko amplituner Pionner VSX 924 a do niego (PC, PSX, PS2, PS3, PS4, xbox, x360, XONE)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Total Commander, Filmy Sci-Fi, Gry różne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Dużo poprzez komputer
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? około 60%
    16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic. Bo podobno dobre marki ale szczerze to nie jestem na czasie.
    17. Preferencje co do wielkości? 55cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne włączanie się i powolna zmiana wyjść/kanałów.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? zbędny bajer dla mnie.

UHD głównie dlatego że komputer daje radę, a i amplituner chce skalować do UHD wszystko co ma podłączone. Taki PSX czy PS2 przeskalowane do 1080p już wygląda lepiej.

• #3 27 Gru 2015 19:49
    lesmian45
    Poziom 16  

Według Twoich kryteriów wybór właściwie jest tylko jeden Philips 55PUS7100 z UHD i ambilightem (jak będzie trzeba będziesz mógł go wyłączyć). Podejrzewam, że TV będzie w praktyce jak to zwykle bywa służył również typowym celom dla telewizora, wtedy fajne funkcje mogą okazać się przydatne.

• #4 28 Gru 2015 14:03
    Mariano11
    Poziom 26  

Zgadzam sie z poprzednikiem, Philips 55PUS7100 do gier jak znalazl :).

• #6 29 Gru 2015 16:06
    lesmian45
    Poziom 16  

Input Lag z tego co słyszałem mniejszy niż 40 ms. Bardzo dobry wynik, do gier w zupełności wystarczy.

• #8 30 Gru 2015 10:35
    Mariano11
    Poziom 26  

Mój Philips 6008 można powiedzieć, że juz leciwy, a gierki chodzą jak marzenie do tej pory na PS3.

• #9 30 Gru 2015 22:35
    macijowu
    Poziom 15  

Mariano11 napisał:
    Mój Philips 6008 można powiedzieć, że juz leciwy, a gierki chodzą jak marzenie do tej pory na PS3.

Pamiętam ten model, też był okej do gier, z tym, że pamiętam jakoś jego cenę to chyba 3500 - 4000 zł kosztował, autor ma do dyspozycji 5 i technologia również poszła do przodu. Ja nie wiem czy nie poszukałbym jako alternatywy również modelu 8209 z czterostronnym ambilightem.

• #10 31 Gru 2015 11:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME