Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL SB 350 soundbar - Subwoofer świruje przy słuchaniu muzyki po cichu

26 Gru 2015 14:31 2760 8
  • Poziom 9  
    Witam. Mam mały problem. Posiadam wspomniany w temacie soundbar. Problem polega na tym, że gdy chcę puścić sobie po cichu muzykę z telewizora to subwoofer jakby miał opory by zareagować na to. Jakby sygnał do niego dochodzący był za słaby i subwoofer jakby chciał grać, ale nie może. Objawia się to tym, że słychać takie stukanie wydobywające się z niego zamiast niskich tonów dostosowanych do głośności zadanej na soundbarze. Połączony jest z soundbarem przez bluetooth. Przy głośniej puszczonej muzyce problem nie występuje. Podobny problem jest przy oglądaniu filmów - gdy tylko pojawia się cichszy moment w filmie to subwoofer nie reaguje, ale gdy nagle coś głośniejszego się pojawi, np. muzyka zacznie lecieć czy głośniejsza rozmowa to się włącza. I tak się włącza i gaśnie co chwile, co jest mocno denerwujące. Nie wiecie czy to normalne przy tego typu urządzeniach (sygnał Bluetooth)? Soundbar z telewizorem połączony jest kablem optycznym. Może ktoś też ma ten problem i wie jak go naprawić (jakoś wzmocnić sygnał BT?). Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
  • Poziom 43  
    Subwoofer ma zapewne układ wyłączania zasilania przy braku sygnału muzycznego. Sprawdź, czy można to ominąć - powinien być przełącznik - auto off, albo coś podobnego.
  • Poziom 9  
    Jedyny przycisk jaki jest na subwooferze, którego nie znam to "PHASE". Można go przełączyć w dwie nieopisane pozycje: lewa i prawa. To może mieć znaczenie?
  • Poziom 43  
    Nie. Ten przełącznik to wyłącznie zmiana fazy dźwięku emitowanego przez głośnik suba. Jest przydatny, żeby skorelować czoło fali z suba z resztą - w Twoim wypadku z soundbarem.
    Może programowo można ominąć tę funkcję? Nie wiem - poszukaj w instrukcji obsługi...
  • Poziom 9  
    398216 Usunięty napisał:
    Może programowo można ominąć tę funkcję? Nie wiem - poszukaj w instrukcji obsługi...

Niestety, ale w instrukcji nigdzie nie ma wzmianki o takiej funkcji. Podejrzewam, że ten subwoofer nie posiada niestety tej opcji. Jakiś pomysł jeszcze jak się z tym uporać?
  • Poziom 6  
    blazer91 napisał:
    Witam. Mam mały problem. Posiadam wspomniany w temacie soundbar. Problem polega na tym, że gdy chcę puścić sobie po cichu muzykę z telewizora to subwoofer jakby miał opory by zareagować na to. Jakby sygnał do niego dochodzący był za słaby i subwoofer jakby chciał grać, ale nie może. Objawia się to tym, że słychać takie stukanie wydobywające się z niego zamiast niskich tonów dostosowanych do głośności zadanej na soundbarze. Połączony jest z soundbarem przez bluetooth. Przy głośniej puszczonej muzyce problem nie występuje. Podobny problem jest przy oglądaniu filmów - gdy tylko pojawia się cichszy moment w filmie to subwoofer nie reaguje, ale gdy nagle coś głośniejszego się pojawi, np. muzyka zacznie lecieć czy głośniejsza rozmowa to się włącza. I tak się włącza i gaśnie co chwile, co jest mocno denerwujące. Nie wiecie czy to normalne przy tego typu urządzeniach (sygnał Bluetooth)? Soundbar z telewizorem połączony jest kablem optycznym. Może ktoś też ma ten problem i wie jak go naprawić (jakoś wzmocnić sygnał BT?). Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Cześć ,
    Poradziłeś sobie z problemem ? U mnie jest to samo - to znaczy woofer "pryka" i jest to bardzo denerwujące...
    Może aktualizacja oprogramowania przez USB ???
  • Poziom 6  
    Tak , nadal to samo..
  • Poziom 9  
    tadolboss napisał:

Cześć ,
    Poradziłeś sobie z problemem ? U mnie jest to samo - to znaczy woofer "pryka" i jest to bardzo denerwujące...
    Może aktualizacja oprogramowania przez USB ???

Cześć,
    niestety nie poradziłem sobie. Tzn ja używam soundbara już tylko do słuchania głośno muzyki, więc problem nie występuje, ale przy słuchaniu po cichu, najczęściej przy filmach to pewnie dalej tak mam.