Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeDietrichMCA35 - Jakie czujniki

26 Gru 2015 17:35 771 4
 • Poziom 18  
  Witam Serdecznie i od razu zaznaczam jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Od początku dom 140m² ocieplony ze wszystkich stron budowany w tamtym roku. Cały parter podłogówka poddasze grzejniki prócz łazienki w której jest podłogówka. Kocioł DeDietrich mca35. Instalator zamontował czujnik temp zew plus czujnik temperatury CWU. W budynku jeszcze nikt nie mieszka ale ogrzewanie pracuje i jak na razie jest ok. Znajomi którzy mają podobną sytuację namawiają na regulator pokojowy. Instalator mówi że jest tak dobrze. Zostawić jak jest czy zmienić instalator kręcił nosem ale mówi że jak się uprę to nie ma problemu. Proszę o podpowiedź.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Instalator ma rację dobrze ustawiona pogodówka działa bardzo dobrze przy dobrze dobranej K.G. Można oczywiście zastosować regulator pokojowy który precyzyjnie będzie utrzymywał temperaturę pomieszczenia ale kosztem większego zużycia gazu. Niestety większy komfort to większe koszty nic za darmo.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  @zybie ,
  to tylko część prawdy.
  Jeżeli pogodówka będzie za ostra, lub na imprezie rodzinnej pojawi się na przykład 10 0sób i da 3 kW swojego ciepła regulator wyłączy wtedy grzanie. Przegrzanie pomieszczenia o 1°C powoduje zwiększenie zużycie paliwa od 3 do 8%.

  Zastosowanie regulatora pokojowego jest jak najbardziej zasadne.

  pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Po pierwsze kociołek 35KW do 140m domu to lekka przesada, nie wiem jak dobrze wykonaną masz izolację, ale jeśli dobrze to te min 7KW, które kociołek może zagwarantować to starczy na mrozy circa -15*C (zakładam, że ktoś liczył podłogówkę i grzejniki do kubatury) pewnie usłyszałeś, że taka moc bo CWU - 35KW nagrzeje CWU w 10 minut 15KW w 25 minut zależnie od wielkości zbiornika. Będziesz miał przepały. Podłogówka ma dużą bezwładność i tam regulator pokojowy się nie sprawdzi. Jeśli masz ograniczenie temperatury na podłogówkę to termostat pokojowy daj w najzimniejszym pomieszczeniu z grzejnikami. Nie wiem czy masz zawory/głowice termostatyczne na grzejnikach. Jeśli masz to wyreguluj wstępne kryzowanie odpowiednio do mocy grzejników. Tam gdzie umieścisz regulator to bez głowicy i zawór maksymalnie otwarty.
 • Poziom 18  
  Dziękuję za podpowiedzi. Na razie zostanę przy tym co jest zobaczymy jak będzie po zamieszkaniu. Kociołek taki gdyż w przyszłości z tych 140m będzie ponad 200 a wolę mieć zapas. Pozdrawiam ;)