Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do około 2500 zł?

KondzioMr 26 Dec 2015 18:38 1266 16
    KondzioMr
    Level 8  
    Witam serdecznie, stoję przed wyborem telewizora o wielkości 45-50 cali, FullHD, Smart TV, 3D zbędne. Telewizor będzie podpięty do Ps4. W swoich poszukiwaniach zwracałem uwagę, żeby matryca miała te 100Hz, niski input lag ale jakoś nie mogłem nic znaleźć co nie spotkałoby się z lawiną krytyki na różnych forach.
    Stąd pytanie do was, jakie modele polecacie?
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? lcd Thomson 32'' sprzed 10 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, Wi-Fi, niski input lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa, obraz z konsoli Ps4
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6 -10 !!!!
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie ma znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? cały przekrój kanałów
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 45-50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zarówno wieczorami jak i w dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie potrzebne 3d
    Jak narazie mój faworyt to Philips 50PFH6550
  • Helpful post
    Mariano11
    Level 28  
    Pozostań przy faworycie. Ten Philips jak na takie parametry będzie najlepszy.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    KondzioMr
    Level 8  
    Wiem, ale wolę dopłacić (niecałe 300zł) i potem nie żałować, tym bardziej, że ma służyć lata.
    User removed account
    Level 1  
    KondzioMr
    Level 8  
    Właśnie Locoloco, w innych postach pisałeś coś o pomocy w kalibracji i ewentualnym rabaciku, czy to aktualne?
    Mariano11
    Level 28  
    Dobry wybór z tym Philipsem - daj później znać, jak się sprawuje ;).
    User removed account
    Level 1  
    Mariano11
    Level 28  
    Ale przecież ten Philips jest wszędzie dostepny.
    User removed account
    Level 1  
    KondzioMr
    Level 8  
    No i udało mi się go kupić w Euro Rtv Agd, ostatnia sztuka, cena wyjściowa 2790, utargowałem dodatkowo 100zł, trudno tak na gorąco coś napisać, hehe 20 minut walczyłem z pilotem, przypuszczałem, że jeśli to jest pilot radiowy to zapewne będzie jakiś proces parowania z tv, pobrałem instrukcję z www Philipsa ale tam w sekcji pilot ani pierwsze uruchamianie nic o tym nie pisało. Wymieniałem baterie jak głupi :) ale w końcu znalazłem stosowny fragment i po 3 sekundach sukces :D Więcej napiszę wieczorem.
    KondzioMr
    Level 8  
    No to dzielę się wrażeniami. Montaż telewizorka bezproblemowy, podstawka metalowa, zaskakująco ciężka co potęguje wrażenie solidności, Pierwsze włączenie, logo Philipsa, następnie Androida i "łał" - Ambilight robi wrażenie, szczególnie na kimś kto nie widział tego wcześniej na żywo. Pierwsza czynność z mojej strony to połączenie z Wi-fi, bezproblemowo, od wczoraj około 12 godzin katowania, testowania, instalowania - cały czas połączenie stabilne i szybkie, to cieszy. Od razu po połączeniu z siecią info o aktualizacji androida, następnie aktualizacja oprogramowania TV, poszło gładko. Co do menu - mnogość ustawień niesamowita, parametrów obrazu, systemów jego poprawy, itp, (z ciekawostek nawet intensywność podświetlenia logo Philips na obudowie można ustawić) Co do obrazu, jak dla mnie, laika w tej dziedzinie jest jak najbardziej w porządku, naprawdę minimalny clouding daje się zauważyć na obrazach testowych, chociaż nie wiem czy przy innych ustawieniach będzie występował (?) wydaje mi się również, że same dolne rogi są minimalnie ciemniejsze ale muszę to przetestować w różnych kombinacjach ustawień, niemniej jednak obraz oceniam na plus, kolory cieszą oko, czerń jest przyjemnie czarna. Super sprawą z kolei jest pilot, Tv szybciutko reaguje na komendy, przyciski mają przyjemny skok (nie gumowaty) a klawiatura znakomicie przyspiesza wpisywanie tekstu. Łapię się tylko na celowaniu pilotem w stronę TV (komunikacja radiowa) Cieszy duża liczba złącz (w tym starusienkiego Scarta) Co do Audio to nie mam zbytniego porównania z konkurencją, na średnich ustawieniach gra czyściutko, na maksymalnych już nie bardzo ale chyba nikt nie słucha muzyki z 10W głośniczków. W opiniach przewijał się zarzut o braku płynności softu TV, ja nic takiego nie zarejestrowałem. Jedyny brak płynności zarejestrowałem podczas uruchamiania wymagających gier ze sklepu Play, tu widać, że trochę brakuje mocy obliczeniowej, ale nie jest to wina oprogramowania. To wszystko co przychodzi mi w tej chwili do głowy, podkreślę tylko, że jest to moja subiektywna opinia. W razie pytań służę pomocą.
    keane
    Level 9  
    Witam,
    dziękuję Ci za Twoje spostrzeżenia i uwagi co do tego telewizora.
    Już miałem pisać podobny temat z zapytaniem o TV, a tu Twój wpis z wymaganiami niemal identycznymi jak u mnie :)
    Chyba się skuszę na ten model, robi dobre ważenie, chociaż w sieci nie zawsze przychylne opinie o nim piszą. Chyba dam mu szansę również.

Czy dotarł ktoś do zadowalającej kalibracji? Jakieś instrukcje do tego można znaleźć? Przed zakupem chciałbym wiedzieć, czy mogę z niego wycisnąć maksa.
    User removed account
    Level 1  
    KondzioMr
    Level 8  
    Dla mnie Philips to taki model dla geeków, którzy lubią pogrzebać, nawet trochę 'powalczyć" ze sprzętem, emerytowi bym nie polecił :)
    User removed account
    Level 1