Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy klawiatury strefowe SATEL ca64s będą działać z Integrą 128 WRL?

Adam_dz 26 Gru 2015 19:55 873 3
  • #1 26 Gru 2015 19:55
    Adam_dz
    Poziom 12  

Witajcie,

Montuję w domu (na własne potrzeby, prywatnie) Integrę 128 WRL.
    Mam dwie używane klawiatury strefowe CA64S, które nie chcą działać z centralą
    Wszędzie czytam, że będą działać z Integrą a u mnie manipulatory zgłaszają brak komunikacji z centralą (sekwencyjnie zaświecają się wszystkie trzy diody) a Integra ich automatycznie nie wykrywa jak inne urządzenia.

Konfliktów w numerach manipulatorów nie ma.
    Kable sprawdzone - manipulator LCD CA-16 (takie ma oznaczenia na płycie, wygląda jak INT-KLCDK - ale nie ma żadnych oznaczeń na obudowie) działa poprawnie.

W systemie zamontowany jest też INT-KSG i ETHM-1 - poprawnie wykryte przez centralę.

Mam wrażenie, że Klawiatury strefowe CA64S będą działać tylko z CA64 ale potrzebuję potwierdzenia czy komuś się udało je uruchomić. (o ile to nie jest konflikt w oprogramowaniu).

Pozdrawiam
    Adam

0 3
  • #2 26 Gru 2015 20:04
    kisoft
    Poziom 13  

Te klawiatury nie będą chodzić z tą centralą.

P.s
    okazało się że mogą chodzić ale podłączone do magistrali ekspanderów.

-1
  • Pomocny post
    #3 26 Gru 2015 20:05
    sosarek

Poziom 43  

Adam_dz napisał:
    u mnie manipulatory zgłaszają brak komunikacji z centralą (sekwencyjnie zaświecają się wszystkie trzy diody) a Integra ich automatycznie nie wykrywa jak inne urządzenia.

Pomijam fakt że Integra nie wykrywa automatycznie żadnych urządzeń - trzeba przeprowadzić ich poprawną Identyfikację - pod jaką magistrale podłączyłeś te klawiatury? Powinny być podpięte pod magistralę ekspanderów.
    Co do ich działania ze 128WRL nie odpowiem, ponieważ nie testowałem.

0
  • #4 26 Gru 2015 20:51
    Adam_dz
    Poziom 12  

Jako automatyczne wykrywanie urządzeń nazwałem identyfikację urządzeń uruchamianą z trybu serwisowego - tak właśnie to zrobiłem.

OK - problem rozwiązany - faktycznie klawiatura działa podłączona pod złącza ekspanderów, wcześniej podłączałem tak jak inne manipulatory.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc!!

Dla potomnych:
    Mimo, że w instrukcji instalatora w Integrze nie ma słowa o ca64s to jest wskazówka:

Cytat:

Rozdział 4.2: Moduły podłączane do magistrali ekspanderów
    INT-S ... Klawiatura strefowa

To powinno naprowadzić na poprawny sposób podłączenia.

kisoft - prośba o korektę posta by nie mylić innych.[/quote]

0
  Szukaj w 5mln produktów