Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio RD3 Peugeot 307 SW - Wyjście liniowe cinch rca

26 Gru 2015 19:57 2409 9
  • Poziom 12  
    Radio RD3 Peugeot 307 SW - Wyjście Liniowe
    Jestem aktualnie posiadaczem w.w auta oraz radia który nie jest wyposażony w wyjście liniowe cinch-rca. Wie ktoś czy jest to do wykonania i jak to dokładnie zrobić bez większych konsekwencji ? Ktoś wyciągał takie wyjście z radia ? Jakieś schematy radia ? Dziękuję z góry i Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Robiłem tak w Car400 Opla. Tam scalak od dźwięku miał 3 kanały wejścia, i 4 niepodłączone wyjścia aux out. Wystarczyło się wlutować i wyprowadzić do gniazd. Z Peugeotem nie miałem doświadczenia.

• Poziom 43  
    Gunslinger napisał:
    Z Peugeotem nie miałem doświadczenia.

No to w jakim celu pisałeś?
    @adex_smile Domyślam się że chcesz podłączyć subwoofer - opcje bez ingerencji są dwie - konwerter HI-LOW lub wzmacniacz z wejściami wysoko poziomowymi.
  • Poziom 12  
    Oczywiście, to są raczej te dwie opcje bez ingerencji ale jeśli szło by uzyskać te wyjście liniowe z radia to wolałbym je wyciągnąć. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie ale czy wykonalne? Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi ani schematów tego radia. Pomoże ktoś?

• Poziom 43  
    adex_smile napisał:
    Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie ale czy wykonalne?

A dlaczego nie? Wystarczy wyciągnąć sygnał z przed końcówki mocy, do tego kilka kondensatorów i ew.rezystorów.
  • Poziom 12  
    A czasami scalak który jest tam wlutowany nie posiada może gotowe wyjście, które nie zostało wyprowadzone? Czytałem że niby zamiast wyjść na głośniki można je zamienić na liniowe lecz takie rozwiązanie też mnie nie interesuje bo by trzeba zamontować wzmacniacz wielokanalowy a ja potrzebuje tylko 1 na sub. To może takie wyjście posiada?

• Poziom 43  
    adex_smile napisał:
    A czasami scalak który jest tam wlutowany nie posiada może gotowe wyjście, które nie zostało wyprowadzone?

Zapytaj Wróżki - chyba że wiesz jaka końcówka mocy jest zamontowana w radiu.
    Kanały i tak wyciąga się dwa - i oba podłącza do wzmacniacza, a on je już sobie sumuje i wycina zbędne pasmo.
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie. Powracam z powrotem do tematu. Pytałem się kilku elektroników na temat wyciągnięcia sygnału nisko napięciowego i żądają grube pieniądze lub nie chcą się podjąć. Lecz ostatnio na naszym rynku pojawiło się trochę nowości i sprzętu które dają dużo możliwości i konfiguracji car audio. Chciał bym zachować balance i fader. Więc zatem może lepiej zastosować wzmacniacz hi-input ? Np w jakiejś konfiguracji Przód głośniki z radia, natomiast wyjścia tylne z radia podłączyć pod wzmacniacz, natomiast wzmacniacz w konfiguracji 2 głośniki + sub ? Np taki wzmacniacz jak BLAUPUNKT EMA455. Czy on mi zachowa moje wymagania ?

• Poziom 43  
    Można, można także rozważyć zakup konwertera hi-low.
  • Poziom 12  
    Tylko zastanawia mnie ciągle czy sens jest zakładać taki konwerter ? Zdania są podzielne i to mnie martwi które rozwiązanie lepsze Konwerter vs Hi-Input? Jak uważasz ? Ale stosując konwerter nie tracę fadera ? Bo gdzieś czytałem to że niby tak, tylko dlaczego, to nie mogłem tego wywnioskować. Jak to wygląda ?

Dodano po 4 [minuty]:

A może jeszcze lepiej zastosować skrzynię aktywną z wejściem Hi-Input ? Jeśli jakość jest porównywalna to może jest to najlepsze rozwiązanie ?