Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Kwalifikacyjny E6 Technik Elektronik

Tomek971 26 Gru 2015 22:21 1464 7
 • #1 26 Gru 2015 22:21
  Tomek971
  Poziom 7  

  Witam, mam pytanie czy moglibyście przypinać tutaj materiały do nauki do podanej wyżej kwalifikacji? Podobno będziemy zdawali z "telewizji satelitarnej" problem w tym że w szkole cały czas uczyliśmy sie kamer a samej telewizji (nie licząc analogwki) nie braliśmy wogóle więc jeśli możecie byłbym bardzo wdzieczny :)
  pozdrawiam

  0 7
 • #3 11 Sty 2016 22:12
  adam.lysy
  Poziom 14  

  Zadanie prawdopodobnie będzie tak samo banalne jak w poprzedniej sesji (zadanie z kamerami). Obstawiam temat zadania: Wykonaj montaż systemu telewizji satelitarnej poprzez zamontowanie gniazda TV-Sat na płycie montażowej. Zmontuj układ poprzez........Podłącz tuner TV-Sat oraz zaprogramuj listę kanałów np. według określonej kolejności (wg. listy dostarczonej w treści zadania). Oceń jakość pracy układu na podstawie parametrów pracy zestawu (np.: porównując parametry S/N C/N itp. z danymi katalogowymi dołączonymi w treści zadania, ewentualnie zapisz w tabeli - porównaj te parametry). Spokojnie to tylko E.6 czyli poziom zawodówki. Działania OKE bardzo łatwo przewidzieć, wystarczy dobrze poczytać co było na poprzednich egzaminach. A bawiąc się w jasnowidza w lipcu na E.6 przewiduję system dozoru elektronicznego.

  1
 • #4 11 Sty 2016 22:16
  Tomek971
  Poziom 7  

  Dzięki wielkie !:) z tego co czytałem na oke to właśnie musi być coś takiego bo co innego można zrobić z dekoderem jeśli e6 to montaż więc pomiarów się nie spodziewam. Co do tego programowania to rozumiem że wszystko pilotem w menu zgodnie z instrukcją powinno być, tak?
  Pozdrawiam

  0
 • #5 11 Sty 2016 22:33
  adam.lysy
  Poziom 14  

  Pomiary???? To trzeba mieć porządne mierniki do tego :)
  Znając wymagania OKE skupią się na fizycznym montażu (gniazdka/gniazdek/rynienek/przewodów) oraz najprawdopodobniej na odczycie i porównaniu parametrów (w tabeli) takich jak siła sygnału, jakość sygnału, polaryzacja H,V, może jakiś transponder lub częstotliwość. A jeśli chodzi o obsługę tunera to instrukcja obsługi do urządzeń, które są wykorzystywane na egzaminie musi być na stanowisku egzaminacyjnym. Jednak zbytnio nie ma czasu na ich czytanie. MENU tunera TV-SAT jest bardzo intuicyjne, z resztą wystarczy udać się do pracowni elektronicznej (w której będzie organizowany egzamin), poprosić nauczyciela o model tunera TV-Sat jaki jest w pracowni, następnie udać się do sklepu/lombardu/allegro/olx itp.. kupić taki sam model i bawić się nim aż do nauczenia się MENU tego urządzenia na pamięć :). Z tego co wyczytałem tak zrobili uczniowie jednej ze szkół przed poprzednim egzaminem. Jedna klasa kupiła Tuner DVB-T, inna DVB-S, jeszcze inni zestaw alarmowy a jeszcze inni zestaw kamerki i rejestratora i..... i trafili w rejestrator:)

  1
 • #6 11 Sty 2016 22:38
  Tomek971
  Poziom 7  

  Hm, skoro pomiarów nie będzie, wszystko będzie w instrukcji i jeśli nie spalo się na lekcjach przez te 3 lata to myśle że dam radę :D. Mam nadzieję że nie będzie w teoretycznym wtopy jak rok temu że pojawiały się pytania z tematów które przerabiali w kwietniu/maju. Dzieli wielkie za pomoc ulzylo mi bo najbardziej balem się pomiarów ale w montażu TV i nieukrywajmy ograniczonym budżecie cudów nie ma się co spodziewać

  0
 • #7 11 Sty 2016 23:00
  adam.lysy
  Poziom 14  

  Trzeba by dopytać czy na wyposażeniu na egzaminie ma być miernik do DVB, jeśli nie to tylko będzie sczytanie parametrów kanału z tunera i ewentualne zapisanie ich lub porównanie. A nawet jak by były do wykonania pomiary to obecne mierniki mają już pełną automatykę, nic nie trzeba przeliczać wszystko podają jak na złotej tacy. A jeśli o teorię chodzi to też cudów nie ma! Przerobić wystarczy wszystkie testy, które do tej pory były na E6 oraz na starym elektroniku i egzamin zaliczony.

  1
 • #8 16 Paź 2016 17:32
  Tomek971
  Poziom 7  

  Dziękuję za pomoc, egzamin zdany na 100% temat do zamknięcia ;)

  0