Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EDIMAX LT-6408n - z cyfrowego Polsatu czy ma blokadę na inne modemy?

anubis76x 27 Gru 2015 12:03 1149 1
  • #1 27 Gru 2015 12:03
    anubis76x
    Poziom 14  

hej
    Kupiłem na pewnym znanym portalu używany router EDIMAX LT-6408n z logiem Cyfrowego Polsatu. Skonfigurowałem i podłączyłem go do modemu Huawei E353 w którym jest karta sim T-Mobile i zdjętym pinem.
    W opcjach "Ustawienia " / "Wan" mam zaznaczoną opcję "Konfiguracja LTE/HSPA+/UMTS i wybrany kraj Polska, wybrany dostawca Internetu Era i zmienione wpisy
    tj. kod pin : pusty
    APN: internet
    ID użytkownika pusty
    Hasło: pusty
    Numer dostępowy: *99***1# (próbowałem też krótszego)
    Zastosowuję zmiany, ruter się restartuje, łączę się z nim a Internetu nie ma, gdy wejdę ponownie do ustawień:
    "Ustawienia" / "WAN" to opcja " Konfiguracja LTE/HSPA+/UMTS jest odznaczona natomiast "Dynamiczny IP" zaznaczony.
    Gdy zaznaczę ponownie "Konfiguracja LTE/HSPA+/UMTS " to wszystkie pola które ustawiłem mam ustawione jak by to była stara ERA GSM a nie to co wpisałem !
    O co chodzi ????
    Czy te firmowe routery mają blokadę na modemy nie pochodzące od operatora komórkowego ? jeśli tak, to czy da się to obejść ? niby na aukcji była wymieniona cała lista kompatybilnych modemów a oprogramowanie jest najnowsze.
    Sam modem jest wykrywany, nawet jest podana jego nazwa i moc sygnału, lampka na modemie USB przy restarcie zmienia sie po chwili z zielonej na migającą niebieską więc prawidłowo ale router się nie łączy.

0 1
  • #2 28 Gru 2015 09:02
    anubis76x
    Poziom 14  

Problem rozwiązany, podłączyłem router do modemu Huawey e3131 i zaczął działać.

0
  Szukaj w 5mln produktów