Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simens - Ciepłomierz i pompa

27 Gru 2015 12:17 927 7
  • Poziom 6  
    Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [retrofood]

Na przedstawionych obrazkach widać wyświetlacz(ciepłomierz)
    i jakąś pompę, chciałbym się dowiedzieć do czego jest ta pompa i jak ją skategoryzować w przypadku sprzedaży.
  • Poziom 21  
    Z rysunku ta pompa wygląda jak pompa obiegowa do CO, ewentualnie pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody.
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    To chyba nie pompa tylko licznik tego ciepłomierza mechanicznego (są jeszcze ultradźwiękowe) . Na tabliczce są dane w metrach sześciennych dodatkowo są i muszą być dwa czujniki temperatury przed i za węzłem (powrót) . Ale to tylko na podstawie zdjęć , może do ciepłowników się udać.
  • Poziom 6  
    Simens - Ciepłomierz i pompa Simens - Ciepłomierz i pompa Simens - Ciepłomierz i pompa Simens - Ciepłomierz i pompa
    Dodaje jeszcze raz te zdjęcia ponieważ poprzednie źle wstawiłem.
  • Moderator Elektrotechnika
    Krzysztof Reszka napisał:
    może do ciepłowników się udać.

Polecam tę drogę, ja takowych nigdy nie montowałem ale podobne skrzynki widziałem na magistralach ciepłowniczych więc stad moje skojarzenie .
  • Poziom 33  
    Sądząc po plombach to nie jest pompa tylko przepływomierz. Żeby ciepłomierz mógł działać potrzebuje pomiaru dwóch temperatur i przepływu, wygląda mi to na komplet do pomiarów ciepła.
  • Poziom 38  
    czesiu napisał:
    Sądząc po plombach to nie jest pompa tylko przepływomierz. Żeby ciepłomierz mógł działać potrzebuje pomiaru dwóch temperatur i przepływu, wygląda mi to na komplet do pomiarów ciep

Dokładnie tak jak kolega pisze, to komplet do pomiaru CO.

ksitka napisał:
    jak ją skategoryzować w przypadku sprzedaży

Z odsprzedażą pewnie będzie ciężko bo pewnie ani gwarancji ani FV niema a rozliczający z tego typu media raczej wymagają i nie bawią się w niepewne używki.
  • Poziom 27  
    To jest kompletny ciepłomierz ultradźwiękowy (przepływomierz, przelicznik,czujki temperatury) WSG3K firmy Landis & coś tam ( firma została sprzedana, kupiona, zlikwidowana, reaktywowana :D ) 6m³/h. Wartość na dzień dzisiejszy złomu (brak legalizacji).

Ps. Ciężko było znaleźć w kraju firmę która legalizowała Landisy wiec u siebie wszystkie je skasowałem.