Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Aquamatic 3 mała nie da ruszyć się bębnem

27 Gru 2015 15:19 1029 14
  • Poziom 4  
    Ostatnio z pralką dzieją się dziwne rzeczy , Byli 2 fachowcy: 2 razy pierwszy , raz inny. Każdy skasował i dziwności znowu są.
    Na początku pralka raz prała raz nie. Potem przestałą prać, wkładałam do niej wyprane pranie w Frani na płukanie i wirowanie, Teraz nie wiruje, bęben pralki nie szło ruszyć ręką, dopiero po rozkręceniu jej z tyłu i poruszaniu kołem trochę ruszyła, ale ciężko - robi z dużym wysiłkiem. Włączyłam wirowanie i poszło, ale z wielkim hałasem. Proszę o poradę co może być przyczyną?
  • Poziom 34  
    Skoro bębna nie dało ruszyć się ręką to świadczy o bardzo dużych oporach mechanicznych.
    Przyczyną mogą być uszkodzone łożyska albo bębna albo silnika.
    Można zdjąć pasek klinowy i sprawdzić czy to silnik czy bęben.
  • Poziom 4  
    ok, jeżeli ściągnę pasek klinowy to co dalej .Kiedy świadczy o zepsutym silniku, a kiedy o łożyskach? Z tym, że do tej pory pracowała cicho , żadnych odgłosów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Skorodowany krzyżak bębna powoduje takie objawy. Bo ile ta pralka ma prać na polskich proszkach? Dwadzieścia lat, to mało?
    To wynik i tak rewelacyjny.
    Pralka na złom/utylizację.
  • Poziom 34  
    Moja polska "Luna " ma już 25 i pół i trzyma się dobrze.
  • Specjalista AGD
    wiertacz napisał:
    Moja polska "Luna " ma już 25 i pół i trzyma się dobrze.

Wynik większy niż rewelacja i wszelakie statystyki.
    No i co z tego?
  • Poziom 4  
    rok produkcji tej pralki 2006 , zakupu później, ale dokładniej nie wiem i w dodatku sporadycznie używana
  • Poziom 34  
    Jeśli jest to możliwe i potrafisz to naprawiaj.
    Jak się czyta o tych współczesnych sprzętach jednorazowej budowy to się odechciewa kupowania czegokolwiek.
  • Poziom 4  
    A jeszcze gdzie ten krzyżak bębna?
  • Poziom 4  
    A jeszcze gdzie ten krzyżak bębna?
  • Poziom 4  
    Po zdjęciu paska klinowego bęben nie rusza się - trzeba użyć siły by go pokręcić.
    Jak rozebrać tą pralkę by nie uszkodzić a dojść do krzyżaka i jeszcze do łożyska.
    Poproszę o dokładne informacje
  • Poziom 4  
    ok , dziękuję zobaczymy jak mi pójdzie